arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۹۷۶۰
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۵ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

آب ۸۸ روستا امشب وصل می شود

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان گفت: آب ۸۸ روستای استان تا امشب وصل می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرعامل شرکت آبفار گیلان گفت: آب ۸۸ روستای استان تا امشب وصل می شود.

محب علی رنج ور گفت: آب شرب ۵۱ هزار مشترک ۳۲۰ روستای گیلان که بر اثر بارش سنگین برف قطع شده بود طی سه روز گذشته وصل شده است.

وی افزود: بارش برف که از صبح دوشنبه در گیلان آغاز و تا عصر سه شنبه ادامه داشت موجب قطعی برق تعداد زیادی از روستاها شد که به تبع آن ایستگاه های پمپاژ آب این روستاها نیز دچار مشکل شد.

رنج ور با اشاره به بارش یک تا یک و نیم متری برف در جلگه و کوهستان گیلان افزود: قطعی برق ایستگاه های پمپاژ موجب قطع و افت فشار آب شرب ۶۴ هزار مشترک در ۴۰۸ روستای جلگه ای و کوهستانی گیلان شد.

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی بیش از یکصد نفر در قالب ۳۲ اکیپ اتفاقات شرکت آبفار گیلان و همچنین اکیپ های اعزامی از شرکت آبفار استان های تهران و مازندران جهت وصل شدن آب شرب روستاهای درگیر برف گفت: در سه روز گذشته آب آشامیدنی ۵۱ هزار مشترک ۳۲۰ روستا وصل شده و اکنون آب شرب ۸۸ روستا با ۱۳ هزار مشترک قطع است که پیش بینی شده تا امشب آب شرب این روستاها نیز وصل شود.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکل قطعی آب شرب روستاهای نواحی کوهستانی گیلان با توجه به صعب العبور بودن مسیر و بارش سنگین برف دشوار است، افزود: از همه ی روستاییان که در این چند روز با قطعی آب شرب مواجه بودند پوزش می طلبم.

وی با اشاره به ارسال دیزل ژنراتور از استان های تهران، قزوین، قم، البرز و زنجان جهت تامین برق ایستگاه های پمپاژ آب روستاهای درگیر برف، گفت: از روز سه شنبه تاکنون ۳۰ هزار بطری آب معدنی ۱.۵ لیتری و پنج هزار عدد آب بسته بندی در این روستاها توزیع شده است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان