کد خبر: ۵۲۹۷۶۵
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۵ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

ترامپ احتمالا شنود مکالماتش با رهبران خارجی را ممنوع کند

رییس جمهور آمریکا در اظهاراتی از این احتمال که ممکن است دیگر اجازه به شنیدن گفت‌وگوهای تلفنی‌اش با رهبران خارجی را به هیچ یک از مقام‌های دیگر ندهد صحبت کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به نقل از شبکه سی ان ان این صحبت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا بعد از آن مطرح می‌شود که چند ماه پیش شکایت یک عامل افشاگر از یک گفت‌وگوی جنجالی ژوییه گذشته دونالد ترامپ با رییس جمهور اوکراین باعث به جریان افتادن فرآیند استیضاح وی از سوی کنگره آمریکا شد.

دونالد ترامپ در مصاحبه با جرالدو ریورا گفت: زمانی که شما با یک رهبر خارجی تماس دارید کسانی به آن گوش می‌کنند من ممکن است کلا این عمل را پایان بدهم و ممکن است کلا به آن خاتمه دهم.

دونالد ترامپ هم پیش از این بارها مدعی شده بود تعداد افراد گوش کننده به گفت‌وگوی جنجالی ۲۵ ژوییه او با ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین توجیه می‌کند که او چرا کار نامناسبی در درخواست زلنسکی برای تحقیقات درباره سوابق فعالیت‌های جوبایدن و پسرش در اوکراین انجام نداده است.

با این حال منابع آگاه به سی ان ان گفتند: در هفته‌های اخیر ترامپ این دغدغه را پیدا کرده که کسی ممکن است چیزهایی را که در گفت‌وگوهای تلفنی آینده با یک رهبر خارجی مطرح می‌کند فاش سازد.

دونالد ترامپ در ادامه این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره این‌که چرا افراد زیادی به گفت‌وگوهای تلفنی رییس جمهور گوش می‌کنند، گفت: این کاری است که آنها طی سالیان مختلف انجام داده‌اند و زمانی که شما با یک رهبر خارجی تماس می‌گیرید کسانی به آن گوش می‌کنند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان