arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۹۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۲۱ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

دبیرکل نُجَباء: حمله مقاومت عراق به مواضع امریکا قطعی، فرسایشی و غافلگیرکننده است

شیخ اکرم الکعبی دبیر کل نُجَباء با تاکید بر آغاز شمارش معکوس تا ساعت صفر انتقام، از قطعی بودن پاسخ نظامی مقاومت عراق به اشغالگران خبر داد و آن را فرسایشی و غافلگیرکننده توصیف کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای جبهه مقاومت و شهدای امنیت در تهران حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» در آغاز کلام، با تبریک ایام‌الله دهه فجر و ستایش از انقلاب اسلامی ایران، کشور عراق را سرزمینی درگیر با جنایات استعمارگران توصیف کرد که اکنون در حال جنگی سرنوشت‌ساز با اشغالگران است.

وی ضمن تشریح موارد متعدد نقض حاکمیت و غارت منابع عراق از جانب بیگانگان، مساعدت‌های جمهوری اسلامی ایران و سپهبد شهید قاسم سلیمانی به کشورش را یادآور شد و اعلام کرد: کمترین اقدام برای اثبات وفاداری و همچنین کمترین انتقام به‌خاطر این جنایت بزدلانه، پاکسازی کامل منطقه از لوث وجود امریکایی‌هاست.

دبیرکل نُجَباء با رد این شبهه که "عراق به نیابت از ایران با امریکا وارد چالش شده است" خاطرنشان ساخت: دشمن می‌خواهد با چنین القائات فریبنده‌ای، دهان‌ها را ببندد و افکار عمومی را علیه مقاومت بشوراند؛ ولی ما در محور مقاومت عقیده‌ای استوار داریم، از تهدید و ارعاب نمی‌هراسیم، تصمیم خود را برای تحقق "معادله رعب" گرفته‌ایم و آنان را از سرزمین خود اخراج می‌کنیم.

شیخ اکرم الکعبی در ادامه برای نشان دادن خباثت امریکایی‌ها به ذکر خاطره‌ای ناگفته از فرمانده شهید سپاه قدس پرداخت و اظهار داشت: در یکی از دیدارهایمان در عراق، حاج‌قاسم به من گفت «چقدر این امریکایی‌ها وقیح هستند! آن‌ها به‌واسطه یک عراقی برایم پیغام فرستاده‌اند که اگر حاضر به تقسیم غنایم باشید، ما اعتراضی به حضور شما در عراق نداریم؛ به‌شرط آنکه مزاحم منافع یکدیگر نشویم!»

وی افزود: حاجی سرش را پایین انداخت و با ناراحتی بسیار به من گفت «دوست نداشتم پاسخ آن‌ها را بدهم، ولی این بار احساس کردم لازم است جوابی به قلدری‌شان داده شود. لذا پیام فرستادم که ما در مقدسات و عقاید و ارزش‌هایمان منافع قابل تقسیمی با شما نداریم. ما به تکلیف شرعی خود برای حفظ این ملت از شر شما عمل می‌کنیم، زیرا ما عراقی قوی و مستقل می‌خواهیم و شما آن را کشوری تابع می‌خواهید تا منابعش را به سرقت ببرید. ما از مقدسات و ملت عراق که با آن تاریخ، دین و عقیده مشترک داریم دفاع می‌کنیم و شما این ملت را می کُشید، سرزمینش را اشغال می‌کنید و فرهنگش را با رسانه‌هایتان هدف قرار داده‌اید. خجالت بکشید و منافع عراق را به عراقی‌ها بسپارید. عراق قدرتمندتر و بزرگتر از آن است که امثال شما بخواهند منافع آن را تقسیم کنند و شما کوچکتر از آنید که بخواهید برای ما شرط بگذارید.»

فرمانده عالی‌رتبه مقاومت عراق سپس از آمادگی مقاومت اسلامی جهت خلق یک حماسه بزرگ برای گرفتن انتقام خون فرماندهان شهید مقاومت خبر داد و تصریح نمود: ما غسل شهادت کرده و همه مراکز علنی خود را در عراق بسته و مهیای جنگی شده‌ایم که معادله قدرت را تغییر خواهد داد. ما با تکیه بر حق پاسخگویی، آشکارا انتقام خواهیم گرفت و مسؤولیت کامل آن را شجاعانه و به‌طور رسمی بر عهده می‌گیریم.

الکعبی با تأکید بر آغاز شمارش معکوس تا رسیدن به ساعت صفر انتقام، اضافه کرد: امروز کاملا آماده هجوم همه‌جانبه هستیم و کلیه تحرکات هوایی و زمینی دشمن از جمله در پایگاه‌های "عین‌الاسد"، "کی‌وان"، "التاجی"، "المطار"، "ساذر" و غیره را رصد می‌کنیم.

وی با استناد به مصوبه پارلمان کشورش برای اخراج بیگانگان، همچنین تظاهرات میلیون‎ها عراقی با شعار "کلا کلا امریکا" خاطرنشان ساخت: اکنون بر ما واجب شد که این مطالبه را با پاسخی نابودکننده از طرف مقاومت کامل کنیم؛ پاسخی که با عملیات ویژه و فرسایشی همراه است و امریکایی‌ها در سال‌های اشغال تا سال ۲۰۱۱ ـ که با ذلت و خواری از کشور خارج شدند ـ آن را تجربه کرده‌اند.

دبیرکل نُجَباء ادامه داد: اکنون برای حفاظت از نیروهای مقاومت، به شیوه امنیتی سابق خود در زمان اشغال بازگشته‌ایم. جنگ فرسایشی یکجانبه آغاز خواهد شد و آنان دیگر هدفی را نخواهند یافت. همانگونه که بمب‌های کنار جاده‌ای، موشک‌ها و گلوله‌های ما آخرین سربازان آنان را در گذشته هدف گرفتند، امروز نیز آخرین هواپیماها و نیروهایشان را هدف خواهند گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکرم الکعبی در بخش دیگری از سخنرانی خود، از روز ترور فرماندهان مقاومت به‌مثابه یک گذرگاه تاریخی یاد کرد و گفت: "سوم ژانویه" روز تولد «سلیمانی» ‌ها و «جمال» [ابومهدی] های بی‌شمار در سراسر این کره خاکی است. مقاومت پس از این تاریخ، از حالت پدافندی به آفندی تغییر وضعیت داده است. اینک مسیر فرودگاه بغداد، راهروی ورود نظامیان امریکایی به جهنم خواهد بود. عراق سرزمین حسین بن علی علیه‌السلام و تجلی‌گاه نبرد حق علیه باطل است. ما همانطور که در گذشته هزاران عملیات تصویربرداری شده علیه امریکایی‌ها انجام داده‌ایم، اکنون نیز آن را تکرار خواهیم کرد و آگر آنان بازگردند، ما نیز بازخواهیم گشت.

وی با تأکید بر اینکه "مرگی که یانکی‌ها درحال فرار از آن هستند و به گور رفتگانشان را از خوف حقارت ژست قلدر مآبانه و رد ادعاهای پوشالی هژمون جهان بودن مخفی می‌کنند، برای ما احلی من العسل است" یادآور شد: ما سال‌هاست سنگر به سنگر در جستجوی شهادتیم و در این راه ضرری وجود ندارد؛ یا شهید می‌شویم و یا پیروز!

فرمانده ارشد مقاومت اسلامی عراق، بار دیگر نظامیان اشغالگر امریکایی را اینگونه مخاطب قرار داد: به خانه بازگردید! ما از رگ گردن به شما نزدیک‌تریم. همه‌جا برای شما ناامن است و همه برای شما تهدید محسوب می‌شوند. غافل‌گیری از اصول ابتدایی یک جنگ تمام‌عیار حساب‌شده است و ما حمله خواهیم کرد، آن‌گونه که انتظارش را نداشته باشید! ژنرال‌های ائتلاف و فرماندهان ارتش ایالات‌متحده را دعوت می‌کنم که از فضای هالیوودی خارج شوند. دفن شدن در زادگاهتان، کوچک‌ترین حق شهروندی شماست! نگذارید سیاستمداران امریکا شما را از این حق مسلم محروم کنند. انتخاب با شماست!

شیخ اکرم الکعبی سپس تصریح کرد: منطقه غرب آسیا، قلمروی "امپراتوری مقاومت" به پایتختی جمهوری اسلامی ایران است و همانطور که پیش‌تر نیز اعلام کرده‌ام، پاسخ به ترور فرماندهان مقاومت از سراسر این امپراتوری انجام خواهد پذیرفت.

دبیرکل نُجَباء در بخش پایانی با اشاره به طرح امریکایی صهیونیستی موسوم به "معامله قرن" گوشزد کرد: "معامله ترامپ" به‌دنبال مسخ ماهیت، نابودی آینده و حقوق ملت فلسطین، به بردگی کشیدن و فراری دادن آنان است؛ در حالی که اعراب و حاکمان سست‌صفت، به مزدوران سیاست‌های طاغوتی امریکا بدل شده‌اند.

الکعبی گفت: ترامپ و طراحان معامله قرن بدانند که مانع اصلی تحقق منویات آن‌ها همان محوری است که از صنعا تا تهران و از بغداد تا دمشق و از بیروت تا نوار غزه و از قدس تا تونس امتداد یافته است. با این نگاه می‌توان پی برد که اقدامات اخیر امریکا در منطقه از جمله ناامن سازی کشورها و ترور فرماندهان مقاومت، ارتباط مستقیمی با معامله قرن داشته است.

وی در نهایت با بیان اینکه "مذاکره با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها و باور کردن وعده‌های آنان توسط کسانی که فریب شعارهای دروغین تاجران جنگ را باور می کنند، دستاوردی جز ناکامی و سرافکندگی و از دست رفتن مقدسات (البته بدون جنگ) ندارد"، خواستار لغو معاهده اسلو و پایان دادن دائمی به همکاری امنیتی دولت خودگردان با رژیم صهیونیستی شد و آن را کم‌ترین اقدام عملی در کرانه باختری توصیف کرد.

گفتنی است چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای جبهه مقاومت و شهدای امنیت (فاتحین) عصر جمعه با حضور مسؤولان بلندپایه لشکری ـ کشوری و نمایندگان جنبش‌های مقاومت در سالن اجلاس سران برگزار شد.

 

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان