arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۱۰۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۵ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۰

ریال سعودی به 1000 تومان رسید!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هر ریال سعودی سعودی طی روز های گذشته از 320 تومان به مرز 1000 تومان رسیده است که موجب نگرانی و شوکه شدن زائران بیت الله الحرام شده است.

به گزارش «24» عملیات عمره سال 91-90 در حالی آغاز شده است که مشکلات ارزی در داخل کشور سبب شده زائران نتوانند ارز دولتی تهیه کنند و در عربستان برای تبدیل پول ایرانی به ریال سعودی با مشکلات عجیبی روبرو باشند.

 مغازه داران و صرافی های عربستان با نرخ های متفاوتی ارز را با ایرانیان حساب می کنند که در روز های اول حضور ایرانیان این قیمت نزدیک 500 تومان به ازای هر ریال سعودی بود ولی به تدریج این قیمت افزایش یافت و اکنون در برخی از صرافی ها یا مغازه ها هر 1000 تومان معادل تنها یک ریال سعودی معامله می شود!

بسیاری از زائران در واکنش به این سرگردانی و بی ارزش شدن پول های خود می گویند: بانک های داخل فرودگاه و پس از گیت نیروی انتظامی در مهرآباد با اشاره به اینکه نرخ ارز ساعت 9 و نیم می آید و تا آن زمان امکان ارائه ارز وجود ندارد، در حالی پرواز های ما قبل از این ساعات بوده است.

این اتفاقات در حالی رخ می​دهد که زائران به هوای روال مرسوم گذشته با ریال ایرانی به عربستان رفته​اند فارغ از اینکه پول ایرانی در عربستان بدون هیچ دلیل خاصی با افت ارزش شدیدی مواجه شده است و در این میان و بعد از نابسامانی های داخلی، دود این ماجرا تنها و تنها به چشم زائرانی می​رود که برای خرید سوغات سرگردان بازارهای عربستان شده​اند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷
ali
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
0
0
البته اقای وزیر فرمودند دلار اگر ده هزار تومان هم شود روی ایشان تاثیری ندارد.

پیشنهاد می کنم یک مصاحبه با اقای وزیر ترتیب دهید تا ایشان از زحمات طاقت فرسایشان در تثبیت نرخ ارز بگویند.
Mehran1
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۱
0
14
چشم دولت مردا روشن
نظرات بینندگان