arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۴۹۱۴
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۱ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۸

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل: ۳۹ نفر

در حالی که شمار مبتلایان به "ویروس کرونا" در اسرائیل طبق آخرین آمار تا صبح دیروز (یکشنبه) ۲۵ نفر اعلام شده بود، این تعداد دیشب به یکباره به ۳۹ نفر افزایش یافت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش رسانه های صهیونیستی، وزارت بهداشت رژیم اشغالگر از اضافه شدن ۱۴ مورد مبتلا به ویروس کرونا در عرض کمتر از یک روز در فلسطین اشغالی خبر داد که مجموع مبتلایان در سرزمین های اشغالی را به ۳۹ نفر افزایش داد.

روزنامه صهیونیستی "هاآرتص"دیروز با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اوضاع را در سرزمینهای اشغالی فلسطین وخیم توصیف کرده بود. همچنین این روزنامه از انجام مذاکرات "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی با "مایک پنس" معاون اول رئیس جمهوری آمریکا در مورد بحران کرونا در این سرزمینها خبر داد.

رژیم صهیونیستی اعلام کرده که برخی از آمریکایی هایی که به فلسطین اشغالی سفر می کنند را به مدت دو هفته قرنطینه می کند. مسافران ورودی به فلسطین اشغالی از کشورهای اروپایی نیز این شرایط برای آنها در نظر گرفته شده که مصر نیز اخیرا به جمع این کشورها اضافه شده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا همچنین در شهر "بیت لحم" در کرانه باختری تحت مدیریت تشکیلات خودگردان فلسطین، ۱۹ نفر اعلام شده است. همچنین ۱۳ تبعه آمریکایی نیز در یک هتل این شهر تحت تدابیر شدید قرنطینه هستند.

ناوگان هواپیمایی رژیم صهیونیستی کاهش در آمدهای خود در چهار ماهه ابتدای سال ۲۰۲۰ در پی لغو پروازهای ورودی و خروجی به تل آویو به علت گسترش ویروس کرونا را ۱۴۰ الی ۱۶۰ میلیون دلار تخمین زده است.

پیشتر اسرائیل پروازهای خود به آمریکا و کشورهای اروپایی را لغو کرده بود و برخی کشورهای اروپایی نیز تا پایان ماه مارس پروازهای خود به تل آویو را متوقف کرده اند.

روزنامه جروزالم پست نیز گزارش داد که یکی از کارکنان سفارت رژیم صهیونیستی در آتن پایتخت یونان به ویروس کرونا مبتلا شده است و آزمایش دو تن از اعضای خانواده وی نیز مثبت بوده است .

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان