arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۶ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۸

دستگیری دو محتکر ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده در تهران

رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف بیش از چهار هزار ماسک و ۵۶۰ لیتر ژل ضدعفونی کننده احتکار شده در جنوب‌غرب تهران خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف بیش از چهار هزار ماسک و ۵۶۰ لیتر ژل ضدعفونی کننده احتکار شده در جنوب‌غرب تهران خبر داد.

 سرهنگ سعید راستی در حاشیه اجرای دو عملیات پلیس برای برخورد با محتکران اقلام بهداشتی و مورد نیاز مردم برای مقابله با کرونا گفت:‌ چند روز پیش و در راستای تشدید اقدامات اطلاعاتی و پلیس برای برخورد با احتکار اقلام بهداشتی، خبری دریافت شد که حاکی از احتکار مقدار قابل توجهی ماسک در یکی از انبارهای واقع در محدوده شاد آباد بود. در همین راستا نیز تیمی از ماموران پلیس امنیت رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی ادامه داد:‌ در تحقیقات ماموران مشخص شد که گزارش واصله صحت داشته و هزار ماسک شامل ماسک‌های فیلتردار، ساده و ... احتکار شده و افراد سودجو قصد دارند تا آن را با چند برابر قیمت در بازار عرضه کنند که در همین راستا نتایج تحقیقات به مراجع قضایی ارائه و مجوزهای لازم برای برخورد با سودجویان اخذ شد.

راستی با اشاره به حضور ماموران در محل گفت:‌ با حضور ماموران در محل، بیش از ۴۰۰۰عدد انواع ماسک کشف و فرد محتکر نیز دستگیر شد.

رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ به عملیات دیگر ماموران برای برخورد با یک محتکر مواد ضدعفونی‌کننده خبر داد و گفت:‌ این فرد نیز به دنبال دریافت گزارش‌های واصله شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در مخفیگاهش در محدوده خیابان هاشمی دستگیر شد.

به گفته راستی، در بازرسی از محل اختفای این فرد نیز بیش از ۵۶۰ لیتر ژل ضدعفونی‌کننده که در بطری‌های ۲۰ لیتری ریخته شده بود، کشف و ضبط شد.

وی افزود: برای هر دو متهم پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان