arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۱۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۰۰ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

شرکت فولاد انگلیس به چین واگذار شد

وزارت تجارت انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد، مراحل واگذاری شرکت فولاد بریتانیا که ۹ ماه پیش به دلیل مشکلات مالی ناشی از برگزیت متوقف شد، به یک شرکت چینی به پایان رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بر اساس این اعلامیه، شرکت فولاد بریتانیا موسوم به «بریتیش استیل» به «گروه جینگی» چین واگذار شده که قرار است ۱.۲ میلیارد پوند برای احیای آن سرمایه گذاری کند.

 

نخست وزیر و وزیر تجارت انگلیس این تحول را گامی مهم در راستای پایداری فولاد سازی این کشور توصیف کردند.

 

این تازه‌ترین نمونه مشارکت چین در پروژه‌های اقتصادی انگلیس است که دامنه اختلافات میان لندن و آمریکا را تشدید خواهد کرد. دولت دونالد ترامپ که با چین جنگ اقتصادی به راه انداخته، مخالف همکاری‌های تجاری لندن و پکن است و ماجرای مشارکت هوآوی در پروژه راه اندازی اینترنت پرسرعت انگلیس، به تنش میان رهبران دو کشور منجر شد.

 

شرکت فولاد انگلیس اول خرداد گذشته پس از یک دوره مشکلات مالی ناشی از خروج لندن از اتحادیه اروپا منحل شد.

 

این شرکت پیش‌تر یک‌صد میلیون پوند از دولت انگلیس وام درخواست کرده بود تا کمبود کمک ‌هزینه موسوم به طرح آلایندگی دی‌اکسید کربن اتحادیه اروپا را جبران کند؛ اما موفق نشد.

 

دولت انگلیس ضمانت بیشتری را از این شرکت مطالبه کرده بود که توان ارائه آن را نداشت.

 

اتحادیه اروپا سالانه ۲ میلیارد پوند اعتبار برای آلایندگی‌های صنعتی شرکت‌های انگلیسی در نظر می‌گرفت که پنج درصد از آن به فولاد انگلیس تعلق می‌گرفت. فولاد انگلیس پیش از آنکه منحل شود، تمام اعتبار سال گذشته خود را مصرف کرده بود.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان