arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۶ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

حمام آب گرم از شما در برابر کرونا محافظت نمی‌کند

سازمان بهداشت جهانی با ذکر چند توصیه برای پیشگیری از کرونا اعلام کرد حمام کردن با آب گرم و نوشیدن الکل، بدن را در برابر این ویروس محافظت نمی‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سازمان بهداشت جهانی با ذکر چند توصیه برای پیشگیری از کرونا اعلام کرد حمام کردن با آب گرم و نوشیدن الکل، بدن را در برابر این ویروس محافظت نمی‌کند.

 با بالا رفتن ناگهانی موارد کرونا ویروس، به نظر می‌رسد همه وحشت‌زده هستند. در میان ترس از این بیماری کشنده، توصیه های نادرست زیادی درباره آن در اینترنت منتشر می‌شود. یکی از این توصیه ها این است که نوشیدن الکل می‌تواند این ویروس کشنده را از بین ببرد. اما سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید این توصیه درست نیست.

این سازمان اعلام کرد: اسپری کردن الکل یا محلول های حاوی کلر روی پوست بدن، ویروس هایی را که از قبل وارد بدن شما شده‌اند نمی کشد.

در حقیقت پاشیدن چنین موادی روی بدن می تواند برای چشم و دهان مضر باشد. الکل و کلر می توانند برای ضد عفونی کردن سطوح مفید باشند. سازمان بهداشت جهانی همچنین این ادعا را رد کرد که حمام کردن با آب گرم می تواند از بروز بیماری کروناویروس جدید جلوگیری کند.

این سازمان همچنین اعلام کرد که ویروس از طریق کالاهای تولید شده در چین یا هر کشوری که از آن موارد کرونا گزارش شده نمی تواند منتقل شود. سازمان بهداشت جهانی در عوض، دستورالعمل‌های پیشگیرانه تایید شده زیر را توصیه می‌کند:

مرتباً دستان خود را با مایع شستشوی حاوی الکل تمیز کرده و یا آنها را با آب و صابون بشویید.
از رفت و آمد در اماکن شلوغ خودداری کنید.
بعد از بازگشت به خانه لباس‌های خود را عوض کنید و آنها را بشویید.
از افرادی که علائم تب و سرفه دارند دوری کنید.
از مصرف گوشت نیم‌پز خودداری کنید.

با تایید دو مورد جدید ابتلا به کورونا از امریتسر، تعداد کل موارد تایید شده در هند اکنون به 33 مورد رسیده است. یک مقام مسئول در بیمارستان گورو ناناک دیو در امریتسر اعلام کرد هر دو بیمار، سابقه سفر به ایتالیا را دارند.

آنها هفته گذشته از ایتالیا به هند رسیده بودند و مستقیماً در بیمارستان بستری شدند. آزمایشگاهی در دهلی نمونه خون آنها را که از نظر کروناویروس مثبت اعلام شده، بررسی کرد.

همچنین گزارشی از دو مورد مشکوک به کروناویروس از جامو و کشمیر وجود دارد. هر دو بیمار مشکوک اکنون در جامو در قرنطینه هستند.

در چین، آمار کشته شدگان به 3،070 نفر رسیده است که 28 مورد مرگ جدید در روز جمعه گزارش شده است. کمیسیون بهداشت ملی چین (NHC) روز شنبه گفت، همه این موارد مرگ و میر در استان هوبی اتفاق افتاده است.

تا کنون این ویروس کشنده در 97 کشور جهان شیوع یافته است و بیش از صد هزار نفر را در سطح جهان آلوده کرده است.

 

 سیناپرس

نظرات بینندگان