arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۰ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

رییس دفتر کاخ سفید قرنطینه شد

«مارک میدواس» رییس جدید دفتر کاخ سفید به دلیل احتمال تماس با فرد مبتلا به کرونا، خود را قرنطینه کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، سخنگوی میدواس اعلام کرد که البته نشانه هایی از کرونا در رییس جدید دفتر مشاهده نشده و آزمایش کرونای وی نیز منفی بوده است.

 

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که میدواس را به عنوان رییس دفتر کاخ سفید انتخاب کرده است. وی چهارمین فردی است که از زمان روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، به این منصب رسیده است.

 

میدواس که در حال حاضر نماینده جمهوریخواه کنگره از ایالت کارولینای شمالی است، جانشین «میک مولوانی» شده که از زمان اخراج «جان کلی» از سوی ترامپ در دسامبر ۲۰۱۸، به طور موقت این پست را در اختیار داشته است.

 

پنج مقام دیگر آمریکایی نیز از قرنطینه خود خبر داده اند. چهار تن از این افراد همچون میدواس در معرض این ویروس قرار داشته اند.

 

در میان آنها، دست کم دو نماینده جمهوریخواه هستند که به تازگی با ترامپ نیز دیدار کرده اند.

 

به نظر می رسد که مردم آمریکا از نحوه برخورد ترامپ با ویروس کرونا رضایت چندانی ندارند. به طوری که نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد مقبولیت عملکرد ترامپ در شیوه واکنش به شیوع ویروس کرونا منفی بوده و نزدیک به نیمی از مردم عملکرد او را قبول ندارند.

 

در همین حال، اقدام زودهنگام ترامپ برای محدود کردن سفر از چین به عنوان مبدا شیوع ویروس مورد تایید برخی از کارشناسان بهداشتی آمریکا قرار گرفته است. وی همچنین طرحی به ارزش ۸.۳ میلیارد دلار را برای مقابله با ویروس کرونا امضا کرده است.

 

در عین حال جمهوریخواهان به دلیل کم اهمیت نشان دادن شیوع ویروس در آمریکا با انتقادهایی مواجه هستند. ترامپ در یک نشست مطبوعاتی مدعی شد که این ویروس به زودی در کشورش ریشه کن خواهد شد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان