arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۳ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۸

واریز 530 میلیارد تومان تنخواه برای ستاد ملی مبارزه با کرونا

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا بتواند مأموریت ها و مسئولیت های خود را انجام دهد در هفته گذشته بالغ بر 530 میلیارد تومان به عنوان تنخواه در اختیار این ستاد قرارگرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«محمد باقر نوبخت» در گفت و گویی اعلام کرد: علاوه بر این 400 میلیارد تومان نیز برای ارائه خدمات مناسب به ستاد فرماندهی کلانشهر تهران برای خرید تجهیزات لازم و پرداخت کارانه های کادر درمانی اختصاص یافت.

معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه همچنین 480 میلیارد تومان برای دو دانشگاه علوم پزشکی در دو استان قم و گیلان اختصاص یافت، گفت: در قم برای اتمام عملیات بیمارستان حضرت امیرالمومنین(ع) 60 میلیارد تومان در نظر گرفته شد و برای خرید تجهیزات و تامین لباس، دستکش و ماسک 100 میلیارد تومان دیگر برای قم اختصاص یافته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآورشد: در استان گیلان نیز برای اتمام عملیات بیمارستان های تالش و لنگرود اعتبارات لازم پرداخت شده است.

نوبخت خاطرنشان کرد: علاوه بر پرداخت منابع یاد شده، 200 میلیارد تومان نیز برای پرداخت پاداش و کارانه کادرهای درمانی به این بخش پرداخت شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: برنامه ریزی سازمان بر این است که بتواند تا پایان سال جاری 4 هزار میلیارد تومان دیگر به سازمان بیمه سلامت پرداخت کند تا این سازمان بتواند به معوقاتی که برای کارانه های کادر درمانی در بخش دانشگاه ها وجود دارد، اقدام کند.

معاون رئیس جمهوری افزود: خوشبختانه ماه گذشته 5 هزار میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی به سازمان بیمه سلامت پرداخت شده و امیدواریم تا پایان اسفند ماه نیز 4 هزار میلیارد تومان دیگر برای پرداخت معوقات کارانه ها به این سازمان پرداخت شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان تصریح کرد: همزمان با پرداخت معوقات کارانه کادر درمانی بیمارستانها و علوم پزشکی، پرداخت حقوق و مزایای دانشگاه ها طبق روال انجام می شود و انشاالله درصددیم با منابع مالی پرداختی تسویه کارانه ها بسرعت دنبال شود.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان