arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۶۳۱
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۰۹ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

شمار قربانیان کرونا در اروپا به ۹۳۰ نفر رسید

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که شمار قربانیان ویروس کرونا در اروپا به ۹۳۰ نفر و افراد مبتلا به آن به ۲۲ هزار نفر رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که شمار قربانیان ویروس کرونا در اروپا به ۹۳۰ نفر و افراد مبتلا به آن به ۲۲ هزار نفر رسیده است.

به گزارش این خبرگزاری، آخرین آمار مبتلایان به ویروس کشنده کرونا در اروپا حاکی از این است که ایتالیا با ثبت ۱۰ هزار و ۱۴۹ بیمار همچنان به عنوان کانون کرونا در قاره اروپا به شمار می‌رود.

اکنون ۶۳۱ نفر در ایتالیا جان خود را از دست داده و یک هزار و ۴ نفر بهبود یافته‌اند.

«جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا روز سه‌شنبه با توجه به سرعت شیوع کرونا گفته بود: حوزه محدوده کنترل این ویروس کشنده به سراسر ایتالیا گسترش پیداکرده است.

در پی همه‌گیری وسیع این ویروس در ایتالیا، دیگر کشورهای اروپایی نیز با سرعت در حال ثبت مواردی از ابتلا به کرونا هستند؛ از جمله اسپانیا که بیشترین (با ۴۸نفر) میزان جان باخته را پس از ایتالیا به خود اختصاص داده‌است.

پس از آن اسپانیا با ثبت ۲ هزار و ۱۸۲ نفر مبتلا به کرونا در ردیف دوم قرار دارد و تاکنون ۴۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند. در این کشور همچنین ۱۳۸ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

فرانسه نیز در ردیف سوم فهرست ابتلا به کرونا قرار دارد و تاکنون یک هزار و ۷۸۴ مورد ابتلا ثبت کرده است. در این کشور ۳۳ نفر جان خود را از دست داده و ۱۲ نفر بهبود یافته‌اند.

سپس آلمان با ثبت یک هزار و ۶۵۶ مورد ابتلا به کرونا و مجموعا ۳ مورد فوتی در ردیف چهارم قرار دارد. در این کشور ۲۵ نفر تاکنون درمان شده‌اند.

تاکنون بیش از ۱۲۲ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۴هزار و۳۹۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند. در همین حال حدود ۶۷ هزار نفر از افراد مبتلا نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان