arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۶۸۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۵ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

عرضه ماسک در داروخانه‌‌ها آزاد شد

محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، بخشنامه تامین و توزیع ماسک با توجه به تامین بخش مهمی از نیازهای مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه ها را ابلاغ کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو، بخشنامه تامین و توزیع ماسک با توجه به تامین بخش مهمی از نیازهای مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه ها را به شرح زیر ابلاغ کرد:

کلیه تولیدکنندگان، توزیع کنندگان/ واحدهای صنفی/ شرکت های پخش دارویی/ عرضه کننده و داروخانه های سراسر کشور

پیرو بخشنامه شماره 110162/655 مورخ 3/12/1398 درخصوص تامین و توزیع ماسک و باتوجه به تامین بخش مهمی از نیازهای مراکز درمانی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی و لزوم تامین و توزیع این اقلام برای دسترسی عموم و عرضه در سطح داروخانه ها موارد ذیل جهت اقدام ابلاغ می‌‌شود:

1-کلیه شرکت‌‌های تولیدکننده ملزم به توزیع روزانه ماسک‌‌های سه لایه به تعداد حداقل 850 هزار عدد و ماسک‌‌های N95 به تعداد 85 هزار عدد صرفاً با حواله کتبی اداره کل تجهیزات هستند. میزان سهمیه هر واحد تولیدکننده جهت تامین تعداد مذکور توسط اداره کل تجهزات پزشکی تعیین و ابلاغ گردیده و در صورت لزوم به روزرسانی خواهد شد.

2- توزیع مازاد سهمیه فوق توسط تولیدکننده و در صورت تشخیص دانشگاه‌‌های علوم پزشکی با هماهنگی دانشگاه مربوطه صورت می‌‌گیرد.

3- کلیه واحدهای صنفی/ شرکت‌‌های توزیع کننده و شرکت‌‌های پخش دارویی که در سامانه imed.ir ثبت شده‌‌اند مجاز به خرید و فروش انواع ماسک‌‌ها هستند و هرگونه خودداری از فروش موجودی های انبار مصداق احتکار و اخلال در نظام اقتصادی و سلامت کشور بوده و طبق قانون مجازات اخلال گران در نظام کشور با مرتکبین برخورد خواهد شد.

4- داروخانه‌‌های سطح شهر می‌‌توانند اقدام به عرضه ماسک‌‌های پزشکی با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه و در حد مصرف شخص متقاضی نمایند.

این بخشنامه طی نامه شماره 655/117533 مورخ 1398/12/22 به کارتابل شرکت ها ارسال شده است.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۲
0
2
بعله،به سلامتی رفتار شبه خیانت دوستان تمام شد و ماسکی که سالیان سال از داروخونه می خریدیم رو با سیاست صادقانه! و عالمانه!! این حضرات از سوپر مارکتها و دستفروش ها خریدیم، حال گویا این حربه دل بزرگواران را زده، امید واریم ماسک و سایر اقلام ضرور به انضمام تمام اقلام شناسایی و اخذ شده از محتکرین، کما فی السابق در «داروخانه» های سراسر کشور عرضه شود، و این دوستان نیز اگر علاقه به مشاطه کاری دارند روی سر خودشان تمرین کنند نه جان و روان مردم.
نظرات بینندگان