arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۷۸۲
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۲۱ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

وزیر دفاع آمریکا: همه گزینه ها برای پاسخ به حملات التاجی روی میز است

وزیر دفاع آمریکا پنجشنبه یک روز پس از حملات راکتی به پایگاه تاجی در شمال بغداد عراق گفت: همه گزینه‌ها برای پاسخ به این حمله روی میز است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش واشنگتن اگزمایر، مارک اسپر در توجیه ناکامی‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه گفت: ایالات متحده این هفته طیف کاملی از واکنش‌های احتمالی راجع به حمله موشکی به یک پایگاه در عراق که موجب کشته شدن تعدادی از نیروهای ائتلاف شد، در نظر خواهد گرفت.

اسپر در نشست خبری پنتاگون با خبرنگاران گفت: تمام گزینه‌ها روی میز است زیرا ما با شرکای خود همکاری می‌کنیم تا عاملان را به عدالت و حفظ بازدارندگی بازگردانیم.

وی افزود: همانطور که در ماه‌های اخیر نشان داده‌ایم، اقدامات لازم را برای محافظت از نیروهای خود در عراق و منطقه انجام خواهیم داد.

اسپر با توجه به کشته‌های حملات راکتی به پایگاه تاجی گفت: شما نمی‌توانید به پایگاه‌های ما حمله و نیروهای آمریکایی را بکشید و از مسئولیت خود فرار کنید.

ژنرال فرانک مکنزی رییس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا روز پنجشنبه گفت: به دنبال حملات راکتی به پایگاه آمریکا در عراق روند تحقیقات در این خصوص توسط پنتاگون همچنان ادامه دارد.

مکنزی فرمانده سنتکام با تایید کشته شدن ۲ سرباز آمریکایی و یک نیروی انگلیس در حملات راکتی به پایگاه امریکا در عراق به کنگره مدعی شد: احتمالا این حملات توسط نیروهای شبه نظامی شیعه صورت گرفته است.

پایگاه نظامی تاجی در نزدیکی بغداد روز چهارشنبه هدف حمله موشکی قرار گرفت و در جریان این حمله یک سرباز، یک پیمانکار آمریکایی و یک سرباز بریتانیایی کشته و ۱۲ نفر دیگر مجروح شدند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار یک پست توییتری، خبر حمله موشکی به پایگاه نظامی تاجی را تایید کرده و گفته است که آمریکا نسبت به این حمله سکوت نخواهد کرد.

همچنین گفته می‌شود که پمپئو با دومینیک راب، همتای بریتانیایی خود درباره حمله موشکی به پایگاه تاجی گفت‌وگوی تلفنی داشته است.

پمپئو در پست توییتری خود نوشته است که او و دومینیک راب بر مجازات عاملان این حمله اتفاق نظر داشته‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان