arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۸۶۰
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۲ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۸

هکرها با ارسال ایمیل‌های پزشکی فریبتان می‌دهند

محققان امنیتی به تازگی به کاربران هشدار داده اند که برخی هکرها با ارسال ایمیل جعلی با عنوان نتایج آزمایشات پزشکی به اطلاعات رایانه های شخصی آنها نفوذ پیدا می کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایسنا، کارشناسان و پژوهشگران فعال در شرکت تحقیقاتی Proofpoint به تازگی دریافته و اعلام کرده اند که هکرها و مجرمان سایبری اخیراً با ارسال ایمیل‌های فیشینگ با عنوان جعلی تست و آزمایش بیماری ایدز که احتمالاً به نوعی با ابزارهای مورد استفاده هکر های دولتی چین و روسیه مرتبط است، رایانه های شخصی قربانیان را آلوده کرده و اطلاعات ذخیره شده در آنها را به سرقت می‌برند.

این هکرها که هنوز هویت آنها معلوم و مشخص نشده است، ایمیل های مذکور را از طرف مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت آمریکا به کاربران و قربانیان ارسال می کنند.

این پست های الکترونیک میزبان بدافزاری خطرناک به نام Koadic است که قابلیت نفوذ به سیستم رایانه شخصی کاربر و سرقت اطلاعات شخصی و فایل های ذخیره شده در آن را داراست.

در این ایمیل هکرها و مجرمان سایبری از کاربر موردنظر می‌خواهند تا به منظور اطلاع از نتیجه آزمایش های پزشکی نظیر بیماری ایدز فایل اکسل مخرب و آلوده ضمیمه شده در ایمیل مذکور را باز کند که در صورت باز و فعال شدن آن بدافزار مربوطه می‌تواند روی سیستم نصب شده و به سرقت اطلاعات قربانی بپردازد.

این محققان امنیتی به کاربران توصیه کرده اند تا در برخورد با چنین ایمیل هایی با احتیاط بسیار بیشتری عمل کرده و در صورت لزوم قبل از باز کردن ایمیل و فایل های ضمیمه شده در آن در ابتدا با پزشک و نهاد درمانی مربوطه خود صحبت کرده و از صحت چنین ایمیل‌هایی اطمینان حاصل کنند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان