arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۵۹۶۲
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۸ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۸

مبتلایان کرونا در قم به ۸۸۸ نفر رسید

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به آخرین آمار بیماران کرونایی در استان، گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قم به ۸۸۸ نفر افزایش پیداکرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

علی ابرازه روز جمعه در گفت‌وگویی بیان کرد: تست آزمایش ۴۲ تن از همشهریان در ۲۴ ساعت گذشته مثبت اعلام‌شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۹۲۳ نفر در بیمارستان‌های کامکار، فرقانی، امام رضا(ع)، علی ابن ابیطالب(ع) و شهید بهشتی بستری هستند.

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین آمار بهبودیافتگان بیماری کرونا در قم، اضافه کرد: از ساعت ۸ صبح امروز تا ساعت ۱۴ بعدازظهر ۵۴ تن با بهبودی کامل از مراکز درمانی قم مرخص شدند.

وی اظهار داشت: ۳۵ تن از بیماران بهبودیافته مبتلا به کرونا بعد از مرخص شدن از مراکز درمانی در نقاهتگاه جمکران مستقر هستند.

وی با تاکید بر رعایت اصل خود مراقبتی و بهداشت فردی تاکید کرد: از مردم می‌خواهیم رعایت مسائل بهداشتی را جدی گرفته و در منازل خود بمانند.

به گزارش ایرنا، در قم بر اساس آخرین آمار رسمی تا هفته گذشته دست کم ۳۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند و صدها نفر اکنون در بیمارستان های این شهر و چند برابر این رقم بدلیل داشتن علائم خفیف تر در منازل بستری و تحت مراقبت های پزشکی هستند.

تاکنون ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و سه هزار و ۵۲۹ نفر نیز بهبودیافته‌اند./

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان