arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۰۲۱
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۳ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۸

افزایش مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به ۳۳۸ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش شمار افرادی که در آذربایجان شرقی به کرونا مبتلا شده اند خبر داد و گفت: این آمار تاکنون به ۳۳۸ نفر رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محمد حسین صومی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ مورد کرونا مثبت جدید شناسایی شده و در مجموع ۳۳۸ مورد مثبت داریم.

وی گفت: از این تعداد ۸۵ نفر از بیمارستان ترخیص شده اند. آمار در سه روز گذشته در حال افزایش است، با این روند و در صورت عدم رعایت توصیه‌ها، در روزها و هفته‌های آتی تعداد مبتلایان چند برابر خواهد شد.

وی از مردم خواست تا از خانه بیرون نروند زیرا بیشتر مبتلایان یا در مراسم عزا و یا مکان‌های شلوغ دچار این ویروس شده اند.

صومی گفت: با روند فعلی رشد تصاعدی مبتلایان در هفته سوم فروردین ماه ۹ درصد جمعیت آذربایجان شرقی به کرونا مبتلا خواهند شد.

وی از فوت ۲۷ نفر بر اثر ابتلاء به کرونا در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۰ هزار تخت در بیمارستان‌ها برای ارائه خدمت داریم که با این روند تصاعدی، وضعیت بدتر خواهد شد.

صومی افزود: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضد عفونی دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه، جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب سرفه و بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

وی سپس گفت: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند. کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز در بر می‌گیرد.

ویروس کرونا خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

منبع: مهر
نظرات بینندگان