arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۱۱۵
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۴ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

فروشگاه‌های آمریکا از جنس خالی شدند

شهروندان آمریکایی از جرسی سیتی در ساحل شرقی تا لس آنجلس در ساحل غربی از ترس کمبود مواد غذایی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، به فروشگاهها هجوم برده و با خرید اقلام مختلف از محصولات شوینده و ضدعفونی کننده گرفته تا برنج، قفسه‌های آنها را خالی کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همزمان با اقدام دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در اعلام وضعیت اضطراری ملی به منظور آهسته کردن روند شیوع ویروس کرونا که تاکنون در آمریکا ۴۷ قربانی گرفته است، مردم به فروشگاهها هجوم بردند و به خرید مواد ضروری پرداختند.

زندگی روزمره مردم مختل شده است. شرکت آمازون از کارمندانش درخواست کرده است از خانه وظایف خود را انجام دهند و مدارس و دانشگاهها تعطیل شده و رویدادهای ورزشی و مراسم عبادت کلیساها در سراسر آمریکا متوقف شده اند. برخی از فروشگاههای بزرگ در واکنش به خرید وحشت زده مردم، برای خرید برخی اقلام محدودیت گذاشته اند.

داک مک میلون، مدیرعامل شرکت وال مارت در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با ترامپ گفت: این شرکت برای تامین تقاضا برای محصولاتی نظیر ضدعفونی کننده دست پورل و محصولات پاک کننده و دستمال کاغذی، با مشکل روبروست.

در هانور نیوجرسی مردم پیش از باز شدن فروشگاه وگمانز در صبح جمعه صف بسته بودند و چند ساعت بعد قفسه فروشگاه از مواد ضدعفونی کننده و کیسه های برنج و لوبیا خالی شده بود. این فروشگاه هم برای خرید کالاهای اساسی و پرتقاضا شامل ضدعفونی کننده دست و بطریهای آب محدودیت وضع کرد.

در هلند هم یک روز پس از اعلام محدودیتهایی به منظور مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا، مارک روت، نخست وزیر هلند به کسانی که به انبار کردن دستمال کاغذی و مواد غذایی کنسروی می پردازند، گفت: از این رفتار دست بکشند چرا که هیچ کمبود مواد غذایی وجود ندارد.

قفسه های بسیاری از فروشگاههای بزرگ هلند در عرض چند ساعت خالی شد و باعث شد نخست وزیر این کشور در بیانیه ای به مردم اعلام کند انبار کردن مواد غذایی ضرورتی ندارد.

دولت هلند پنجشنبه گذشته اجتماع بیش از ۱۰۰ نفر را ممنوع کرد و از شرکتها خواست کارمندانشان را تشویق کنند از خانه وظایف خود را انجام دهند. با این حال مدارس باز ماندند. در چند هفته گذشته هلند شاهد افزایش اندک خرید کالاهای بهداشتی، صابون و مواد بادوام بود اما اقدامات دولت برای پیشگیری از شیوع بیماری باعث خرید وحشت زده مردم شد.

بر اساس گزارش رویترز، نهادهای خیریه در انگلیس اعلام کرده اند بانکهای غذا برای تامین تقاضای اقشار آسیب دیده به سختی تلاش می کنند زیرا مصرف کنندگانی که از شیوع ویروس کرونا به وحشت افتاده اند، قفسه های فروشگاههای بزرگ را تخلیه کرده اند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان