arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۵ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

اطمینان خاطر به تهرانی‌ها: سوله‌های ویژه بیماران کرونا دور از محدوده مسکونی هستند

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به هشروندان اطمینان خاطر داد که سوله‌های ویژه بیماران مبتلا به کروناویروی دور از محدوده مسکونی هستند و شهروندان نگران نباشند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به هشروندان اطمینان خاطر داد که سوله‌های ویژه بیماران مبتلا به کروناویروی دور از محدوده مسکونی هستند و شهروندان نگران نباشند.

 رضا کرمی محمدی در سومین نشست خبری مجازی که به منظور تشریح اقدامات شهرداری در مقابله با کرونا برگزار شد، گفت: اقدامات در ستادمبارزه با کرونای شهرداری تهران در پنج کارگروه انجام شد و امکانات برای ادامه کار ظرف مدت سه ماهی که پیش بینی شده در این بحران باشیم باید فراهم شود.
وی با بیان اینکه پشتیبانی لجستیک وزارت بهداشت از جمله اقدامات شهرداری تهران در مواجهه با کرونا بود، گفت: هشت پایگاه مدیریت بحران را در اختیار وزارت بهداشت قراردادیم . همچنین کمک کردیم برای تامین اقلام و برخی از این اقلام را در اختیار دوستان وزارت بهداشت قرار دادیم و همچنان هم از استان های مختلف پیگیر هستیم.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: سوله های مدیریت بحران از طرف وزارت بهداشت درخواست شده اما هنوز استفاده نکردند ومن شنیدم شاید اولین سوله را به زودی فعال کرده و بیماران را به آنجا منتقل کنند.

وی این را هم گفت: از ابتدا که بحث درخواست وزارت بهداشت مطرح شد، بین حدود 115 سوله که داشتیم، مطالعه کردیم و آنهایی را انتخاب کردیم که دور از محدوده مسکونی بودند و همین دلیل شهروندان نگران نباشند.

 

وی درباره امنیت بیماران در سوله ها نیز گفت: ما فکرش را کرده بودیم که محل سوله ها جایی نباشد که مورد اعتراض مردم باشد و از لحاظ بهداشتی هم این موضوع را بررسی کردیم جاهایی که انتخاب شده مشکلی ندارد واگر مردم موردی را بگویند ما در نظر می گیریم و بررسی می کنیم.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره اینکه آیا سوله ها بیشتر هم خواهد شد یا خیر، گفت: به نظر نمی آید که این اتفاق رخ دهد، چرا که هم شهرداری جاهای بهتری را دارد که دور از مردم است و هم ارتش و سازمان های نظامی ورود کردند که فکر نمی کنم نیازی به این موضوع باشد.

کرمی محمدی از اجرایی شدن فروش آنلاین فروشگاه های شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار در هفته جاری خبر داد و گفت: در مورد شهروند و میادین میوه و تره بار ، نیاز به کمک هایی برای انبار اقلام بود که خیال مردم راحت باشد که این اتفاق افتاده است. بحث فروش آنلاین در شهروند و سازمان میادین این هفته اجرایی خواهد شد و پیگیری ها در حال انجام است.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد فروش اینترنتی در میادین میوه و تره بار وفروشگاه شهروند نیز گفت: میادین میوه و تره بار قول دادند که از یکشنبه فروش اینترنتی را شروع کنند و ما امیدواریم که این اتفاق بیفتد. شرکت شهروند هم در حال حاضر 300 درخواست در شبانه روز داردکه ما گفتیم بیشتر کنند و قول دادند که ظرفیت را چهار برابر و درآخر هفته به هفت یا هشت برابر برسانند که این اتفاق خوبی خواهد بود.

 

کرمی محمدی درباره آمادگی شهرداری برای افزایش احتمالی مبتلایان به کرونا نیز گفت: مسدود کردن ترددها شاید اقدامی باشد که باید انجام شود. اگر استانداری کاری را انجام ندهد، شاید ستاد به این مرحله برسد که با هماهنگی دوستان مترو، حمل و نقل عمومی را تقریبا تعطیل اعلام کنیم.


وی درباره اینکه آِیا در حال حاضر تصمیمی برای تعطیلی حمل و نقل عمومی اتخاذ شده یا خیر هم گفت: فعلا تصمیمی اتخاذ نشده اما دیروز که جلسه ای در قرارگاه ثارالله بود این صحبت مطرح شد. منتهی فعلا استانداری باید اعلام کند. مگر اینکه آقای حناچی و شهرداری خودشان تصمیم بگیرند که راسا اعلام کنند که به نظر می آید در این مقطع کار مثبتی هم باشد.


وی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی این را هم گفت: اگر تعداد مبتلایان بالاتر برود نیاز به کمک درمانی و بهداشتی هست و ما می توانیم به عنوان لجستیک و پشتیبان وزارت بهداشت ورود کنیم.

کرمی محمدی درپاسخ به پرسشی در مورد نحوه ضدعفونی کردن نیز گفت: البته ممکن است که درجات این ضدعفونی نسبت به جاهای دیگر کمتر باشد اما بی تاثیر نیست و یک تاثیر حداقلی را دارد. در فضاهایی مانند متر و وایستگاه تاکسی و ... هم که تاثیر خیلی خوبی دارد. علاوه بر آن یک پشتوانه روحی و روانی دارد.

وی درباره اینکه آیا هماهنگی میان شهرداری و گروه های داوطلب بسیج و ... انجام شده یا خیر گفت: ما به طورکلی پروتکلی در این خصوص نداریم و در بعضی موارد هماهنگی شده است. به نظر می رسد این عزیزان با وزارت بهداشت هماهنگ شده است.


رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره محل های آلوده ای مانند سعادت آباد که فضای مجازی اعلام شده، گفت: این اطلاعات احتمالا از نتایج تست‌های نرم افزاری به دست آمده و شاید علتش این باشد که ساکنان این مناطق شمال تهران احتمالا بیشتر به این سامانه مراجعه کرده اند. خیلی نمیشود به این اطلاعات اعتماد کرد و شاید اگر ساکنان جنوب تهران و هم به اندازه این افراد به سامانه مراجعه می کردند امار تغییر می کرد.


کرمی محمدی در مورد ضدعفونی معابر درجه دو نیز گفت: اگر منطقه ای راسا بتواند اقدام کند ما تشویق می کنیم اما با توجه به اینکه معمولا خودروهای آتش نشانی انجام می دهند امکان ورود به معابر درجه دو برای ما نیست.


وی درباره کمک هزینه تاکسیرانی نیز گفت: هنوز صحبتی در این خصوص نشده است. در مورد بودجه برای ضدعفونی هم اقلام صدعفونی با بودجه شهرداری تامین شده و در اختیار این عزیزان قرار میگیرد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان