arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۲۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

تداوم کرونایی شدن نمایندگان پارلمان آلمان

کرونا همچنان در اتحادیه اروپا و آلمان گسترش یافته و آمارهای رسمی از افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری در پارلمان آلمان و درخواست وزیر کشور آلمان برای اقدام هماهنگ اروپا در مقابله با این بحران خبر داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کرونا همچنان اروپا را سردرگم و آشفته کرده و مقامات اروپایی به دنبال راهی برای خروج هر چه سریع تر از این بحران هستند.

در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا کشورهای اروپایی برای مقابله با این مسئله به راهکارهای ملی روی آورده و روند بستن مرزها را در پیش گرفته اند "هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان خواستار کنترل های مرزی واحد و یکنواحت دراین اتحادیه شده است. وی خواستار همکاری و هماهنگی اروپایی در مرزها و یک رویکرد هماهنگ برای کنترل مرزها در اروپا شده است.

وی امروز ( شنبه) در سخنانی اظهار داشت که حمایت از مردم ما نیازمند کاهش خطر سرایت این بیماری در سفرهای جهانی دارد. کشورهای اروپایی تنها در صورتی در این راستا موفق خواهند بود که هماهنگ با هم عمل کنند.

بعد از بسته شدن چندین مرز اروپایی در جریان شیوع ویروس کرونا اتحادیه اروپا به دنبال یک خط و مشی مشترک است تا مسائل برای رد و بدل کالاها و خطر قفسه های خالی در فروشگاه ها را کاهش دهد.

"اورزو لا فون در لاین"، رئیس کمیسیون اروپایی هم روز شنبه مشورت هایی را با تیم بحران و کشورهای مهم عضو این اتحادیه انجام داد.

وی در پیامی توئیتری تاکید کرد که این مسئله برای ما اهمیت دارد از انسان ها حمایت کنیم و در عین حال همچنان امکان حمل و نقل کالاها را حفظ کنیم.

ایتالیا هم در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور الزامات و قوانین خود برای کارخانه ها، دفاتر کار و دیگر مشاغل که علی رغم شیوع کرونا و قوانین سختگیرانه تصویب شده همچنان به کار خود ادامه می دهند را تشدید می کند.

ویروس کرونا همچنان در پارلمان آلمان هم گسترش یافته و تعداد بیشتری از نمایندگان را به قرنطینه می فرستد. بعد از تایید 3 مورد ابتلا به ویروس کرونا در نمایندگان فراکسیون لیبرال دموکرات همچنین فراکسیون حزب سبز در پارلمان آلمان هم از تایید یک مورد ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

پیش نویس یک دستور دولتی هم نشان می‌دهد که مقام های رسمی اسپانیا از روز دوشنبه تدابیر ویژه و فوری را برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ می‌کنند و بسیاری از مراکز عمومی خصوصی و فروشگاه ها تعطیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش دولت اسپانیا به زودی به مردم این کشور خواهد گفت که باید در خانه بمانند و غیر از خرید مواد غذایی یا دارو یا رفتن به بیمارستان یا سایر کارهای اضطراری حق خارج شدن از خانه را نخواهند داشت.

حمل و نقل عمومی نیز به شدت محدود خواهد شد تا افراد کمتری در مناطق مختلف اسپانیا جابجا شوند ولی حمل و نقل عمومی به طور کامل متوقف نمی شود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان هم به 3675 نفر افزایش یافته که 8 نفر هم تا به حال فوت کرده اند.

روسیه هم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده که مرزهای خود را بر روی نروژ و لهستان می بندد.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان