arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۲۲۵
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۲۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در طرح بیماریابی کرونا پایش شدند

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارزیابی ۷.۵ میلیون نفر در طرح بیماریابی کرونا خبر داد و گفت: حدود ۲.۱ درصد از این افراد دارای علائم بیماری بودند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

علی رضا رییسی عصرشنبه درباره جزییات اجرای طرح بیماریابی و غربالگری کرونا در کشور افزود: حدود ۲.۱ درصد که بالغ بر ۱۷۵ هزار نفر می‌شود از کل ۷.۵ میلیون نفر که مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، دارای علائم بیماری ناشی از ویروس کرونا بوده‌اند.

وی ادامه داد: این افراد دچار تب، سرفه، تنگی نفس، بدن درد یا گلو درد بوده‌اند که از این تعداد، ۰.۳ درصد به پزشک ارجاع داده شدند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر از ۱۷۵ هزار نفر به پزشک ارجاع داده شدند و ۴.۷ درصد که حدود یک هزار و ۷۷ نفر را شامل می‌شود به بیمارستان انتقال یافتند و ۴۴۱ نفر در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

رییسی اظهار کرد: همچنین به ۷ هزار و ۸۲۸ نفر توصیه شده که در منزل استراحت کنند و از این تعداد نیز، ۲۵۰ نفر درمان سرپایی دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: در عرض سه روز، فقط ۴۴۱ نفر بستری شده‌اند و بقیه به آموزش و درمان سرپایی نیاز داشتند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۱۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان