arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۶۰۲
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۳ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

اولتیماتوم پلیس به هنجارشکنان در چهارشنبه‌سوری

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد که پلیس اجازه برگزاری هیچگونه تجمعی را در چهارشنبه‌سوری نخواهد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد که پلیس اجازه برگزاری هیچگونه تجمعی را در چهارشنبه‌سوری نخواهد داد.

سردار حسین رحیمی در نشستی خبری گفت:‌ نیروی انتظامی در تهران بزرگ سالی پربرکت را پشت سر گذاشت و ما توانستیم طی این مدت در حوزه سرقت سه درصد کاهش وقوع و پنج درصد افزایش کشف را داشته باشیم. در حوزه سرقت از طلافروشی نیز ۷۵ درصد، سرقت از بانک ۱۰۰ درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۴ درصد و کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی هم سه درصد کاهش داشتیم.

وی با بیان اینکه امسال افزایش ۳۷ درصدی کشفیات در حوزه مواد مخدر را داشتیم و تا امروز ۲۲ تن موادمخدر از سوی ماموران پلیس کشف و ضبط شده است، گفت: در سال گذشته ۲۷۸۵ فقره شرارت و چاقوکشی و نظایر آن را داشتیم که این آمار در سال جاری به ۸۹۸ مورد کاهش یافته است.

وی افزود: همچنین در طول سال جاری، ۵۲۲ قبضه سلاح را کشف کردیم. در حوزه تصادفات هم طبق آمارها تعداد کشته‌های حوادث ترافیکی درون شهری در پایتخت در مقایسه با پارسال ۶۵ نفر کاهش داشته است و از این منظر رتبه اول کشور را کسب کردیم.

به گفته رحیمی با بیان اینکه پلیس پایتخت در کسب رضایتمندی در طول سال جاری، رتبه برتر را در کل کشور به خود اختصاص داده است.

رحیمی به تمهیدات پلیس برای چهارشنبه‌سوری اشاره کرد و گفت: برای چهارشنبه آخر سال چهار قرارگاه فجر، فتح، نصر و رمضان را راه‌اندازی کرده‌ایم و عوامل پلیس در این شب در تمام نقاط پایتخت در آمادگی کامل قرار دارند. ضمن اینکه از مدت‌ها قبل جلسات با صنوف و اتحادیه‌های مرتبط نیز برگزار شده و هشدارها و توصیه‌های لازم به این بخش‌ها نیز ارائه شده است.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به تاکیدات انجام شده در مورد حضور در خانه اظهارکرد:‌ درخواست پلیس از تمام مردم این است که در خانه بمانند. در این شب نیز پلیس اجازه برگزاری هیچگونه تجمعی را نخواهد داد و با برهم زنندگان نظم و امنیت نیز قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

رحیمی با بیان اینکه در روزهای اخیر در مجموع اقدامات انجام شده، شاهد افزایش هزار درصدی کشف مواد محترقه و منفجره پرخطر در شهر بودیم، گفت: امسال در کشف مواد کم‌خطر آتش‌زا و البته غیراستاندارد هم افزایشی ۱۰۰ درصدی داشتیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین درباره تمهیدات نوروزی پلیس نیز گفت: ۲۱۷ پایگاه نوروزی در تهران راه‌اندازی شده است. ۱۴۵۰ گشت خودرویی و موتوری و ۴۰۰ گشت پیاده در ایام نوروز به انجام وظیفه و تامین امنیت شهروندان خواهند پرداخت.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان