arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۶۱۰
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۳ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

پایان دوران نتانیاهو؟ / «بنی گانتز» مأمور تشکیل کابینه اسرائیل شد

«رووین ریولین» رئیس جمهور اسرائیل امروز (دوشنبه) «بنی گانتز» رئیس حزب آبی‌وسفید را مأمور تشکیل کابینه کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«رووین ریولین» رئیس جمهور اسرائیل امروز (دوشنبه) «بنی گانتز» رئیس حزب آبی‌وسفید را مأمور تشکیل کابینه کرد.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، گانتز پس از اینکه روز گذشته (یکشنبه) توانست حمایت اکثریت لازم در کنست (۶۱ نماینده پارلمان) را برای تشکیل کابینه به دست بیاورد، امروز به دفتر ریولین دعوت شد تا حکم این مأموریت را دریافت کند.

بر این اساس، رئیس رژیم صهیونیستی از گانتز خواست تا جایی که می‌تواند کابینه‌ای فراگیر و گسترده تشکیل دهد و البته شاید نیاز شود که کابینه موقت در ابتدا تشکیل شود.

او نیز در جواب این اظهارات ریولین تصریح کرد در عرض چند روز کابینه‌ای تشکیل می‌دهد که نماینده تمام ساکنان فلسطین اشغالی از جمله اعراب فلسطینی باشد.

گانتز از امروز به مدت ۲۸ روز (چهار هفته) فرصت خواهد داشت تا برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی تلاش کند و در صورت درخواست خود او، این فرصت ۱۴ روز دیگر (دو هفته) تمدید خواهد شد.

هاآرتص نوشت: «حزب آبی‌وسفید تلاش می‌کند به سرعت کابینه فراگیر را تشکیل دهد. اگر این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نباشد، آنها به سراغ تشکیل کابینه اقلیتی با حمایت حزب لیست مشترک اعراب، در عرض یک هفته می‌روند».

روز گذشته دو حزب «اسرائیل بیتُنا» به ریاست «آویگدور لیبرمن» و «لیست مشترک اعراب» به ریاست «أیمن عودۀ» از گانتز حمایت کردند تا مأمور تشکیل کابینه شده و به بن‌بست سیاسی یک ساله این رژیم پایان دهد.

در حال تکمیل...

منبع: فارس
نظرات بینندگان