arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۶۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۵ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

تعداد افراد مبتلا به کرونا در آلمان از ۶ هزار نفر عبور کرد

روند افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان همچنان ادامه داشته و طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۴۰۲ نفر به این آمار افزوده شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همزمان با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در کشورهای اروپایی، مسئولان درمانی آلمانی نیز از افزایش ۴۰۲ نفری مبتلایان در این کشور خبر دادند.

به نوشته وبگاه روزنامه «برلینر مورگن‌پست»، مؤسسه تحقیقاتی «رابرت کخ» امروز (دوشنبه) ضمن اعلام موارد ابتلای جدید به ویروس کرونا، گفت تعداد کل آلمانی‌های مبتلا به این ویروس به ۶۲۱۵ نفر رسیده است.

بر این اساس، تعداد کل فوتی‌ها بر اثر ابتلا به این بیماری در آلمان نیز ۱۳ نفر اعلام شده است.

خبرگزاری «اسپوتنیک» نیز گزارش داد که وزارت خارجه آلمان امروز با صدور بیانیه‌ای درباره هرگونه سفر غیرضروری در داخل و خارج از این کشور هشدار داد.

همچنین به دستور دولت مرکزی برلین در مرزهای آلمان با پنج کشور همجوار، از امروز (دوشنبه) محدودیت‌های کنترلی برای جلوگیری از سرایت بیشتر ویروس کرونا در این کشور اعمال می‌شود.

بر این اساس، توافق سفر بدون روادید به آلمان با پنج کشور فرانسه، اتریش، سوئیس، دانمارک و لوکزامبورگ به صورت موقت تعلیق می‌شود و در مرزهای زمینی بازرسی‌های سفت‌وسخت‌تری برای ممانعت از ورود افراد مبتلا به کروناویروس انجام می‌شود. (جزئیات بیشتر)

«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان چند روز پیش با بیان اینکه بحران کرونا چالشی جدی برای همه کشورهای جهان است تاکید کرد نیاز است از ذخایر مالی استفاده کنیم. صدراعظم آلمان سه‌شنبه گذشته پیش‌بینی کرده بود، بین ۶۰ تا ۷۰ درصد جمعیت این کشور (بیش از ۵۰ میلیون نفر) در مقطعی به بیماری کرونا مبتلا خواهند شد.

اعمال محدودیت‌های مرزی در آلمان در حالی است که «ینس اسپان» وزیر بهداشت این کشور نیز با رد مؤثر بودن بستن مرزها در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این ویروس، گفته بود: «این ویروس وارد آلمان شده است. این ویروس وارد اروپا شده است. باید این را باور کنیم. اگر تمام مرزها را هم ببندیم همچنان [این ویروس] منتشر خواهد شد. دیر یا زود باید به مردم اجازه تردد داده شود به هر حال در آن زمان دوباره [ویروس] منتشر می‌شود».

منبع: فارس
نظرات بینندگان