arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۲ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

114 نفر قربانی کرونا در البرز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که شمار جانباختگان مشکوک و قطعی کرونا در این استان به ۱۱۴ نفر رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دکتر حسن اینانلو اظهارداشت: تعداد جانباختگان مشکوک و قطعی کرونا تا شامگاه یکشنبه در البرز ۱۱۰ نفر بود که امروز چهار فوتی دیگر به این آمار افزوده شد.

وی ادامه داد: از ابتدای شروع بیماری کرونا در البرز تاکنون یک هزارو ۸۰۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های البرز بستری شدهاند که نتیجه آزمایشات ۷۰۰ نفر از این افراد مثبت به کرونا تشخیص داده شده است.

اینانلو خاطرنشان کرد: اکنون ۴۵۰ نفر در مراکز درمانی استان البرز تحت درمان قرار دارند و یک هزارو ۳۰۰ نفر نیز تاکنون بهبود یافته اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز یاد آور شد: روزانه حدود ۸۰ نفر به بیماران مشکوک و کرونایی استان البرزافزوده می شود.

وی با اشاره به اینکه روند بیماری سیر نزولی ندارد، اظهارداشت: همچنان توصیه ما به مردم این است که در خانه بمانند و به نکات بهداشت فردی توجه کافی داشته باشند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به حدود ۱۶۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان