arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۸۱۶
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۴ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸

قرنطینه سه هفته‌ای شهر «سان‌فرانسیسکو» برای مقابله با کرونا

شهردار «سان‌ فرانسیسکو» در ایالت کالیفرنیا در واکنش به شیوع ویروس کرونا، دستور قرنطینه این شهر آمریکا به مدت سه هفته را صادر کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به دنبال افزایش فوتی‌های ویروس کرونا در کالیفرنیا شهردار سان‌فرانسیسکو چهارمین شهر بزرگ این ایالت آمریکا این شهر را قرنطینه کرد.

«سان فرانسیسکو کرونیکل» و دیگر رسانه‌های آمریکایی خبر دادند، شهردار سان فرانسیسکو شامگاه دوشنبه به وقت محلی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا مقررات جدیدی درباره منع آمد و شد صادر و به مدت حداقل سه هفته شهر را قرنطینه کرد.

«لاندن برید» شهردار سان فرانسیسکو، چهارمین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا با بیش از ۸۸۳ هزار نفر جمعیت در پیامی توئتیر این خبر را اعلام و تصریح کرد: «از نیمه شب امشب، مردم (شهر) باید در خانه بمانند مگر برای رفع نیازهای ضروری».

این مقام آمریکایی با بیان اینکه «فعالیت‌های نهادهای حاکمیتی و عمومی ادامه دارند و مغازه‌های ضروری باز خواهند بود»، افزود، اعمال محدودیت‌های جدید با توصیخه مقام‌های بهداشتی به منظور کم کردن از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است.

طبق فرمان اعلامی شهردار سان فرانسیسکو، ساکنان شهر تنها برای دیدن پزشک یا خرید اقلام ضروری مورد نیاز می‌توانند از خانه خارج شوند.

این تصمیم بعد از آن اتخاذ شده که شمار جان باختگان ویروس کرونا در ایالت کالیفرنیا در روز دوشنبه (دیروز) به هفت نفر افزایش یافت.

طبق آخرین گزارش‌ها از وضعیت شیوع کرونا در آمریکا، شمار جان باختگان در سراسر این کشور به ۹۳ نفر رسیده و ۴۷۴۳ نفر هم تاکنون مبتلا شده‌اند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان