arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۹۶۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۲۳ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
سخنگوی شورای سلامت منطقه آزاد کیش:

سفر به کیش مسدود و مشروط به ارائه گواهی سلامت شد

در پی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ، سفر به جزیره کیش مسدود و مشروط به ارائه برگه سلامت از منابع ذیصلاح و تکمیل اظهار نامه از مسافران شد. سخنگوی شورای سلامت منطقه آزاد کیش چهار شنبه شب با اعلام این خبر افزود: طبق مصوبات جلسه امروز این شورا ورود مسافر از طریق هوا و دریا به این جزیره طبق ضوابط خاص صورت می گیرد و به منظور پایش و مقابله با شیوع ویروس کرنا، ضوابط سخت گیرانه درحال تدوین است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی شورای سلامت منطقه آزاد کیش چهار شنبه شب با اعلام این خبر افزود: طبق مصوبات جلسه امروز این شورا ورود مسافر از طریق هوا و دریا به این جزیره طبق ضوابط خاص صورت می گیرد و به منظور پایش و مقابله با شیوع ویروس کرنا، ضوابط سخت گیرانه درحال تدوین است.

وی اضافه کرد: طبق پیشنهادات کمیته تدوین ضوابط که امروز تشکیل شد، پروازهای ورودی به کیش مسدود می شود و فقط کسانی که حضور آنها در این جزیره لازم تشخیص داده شود از جمله پزشکان کادر نیروهای نظامی انتظامی با تایید و نامه رسمی ارگانها مربوط می توانند به این جزیره سفر کنند.

وی ارائه گواهی سلامت از پزشک معمتد، پرکردن فرم خود اظهاری، ارائه نامه رسمی ارگانها، و تایید سلامت هنگام ورود به کیش را از جمله ضوابط و شرایط در حال تدوین برای خرید بلیط و سفر به جزیره کیش عنوان کرد و افزود: در فرودگاه و بندرگاه این جزیره نیز ضوابط و مقررات سختگیرانه ای اعمال می شود و در این خصوص افرادی که علائم بیماری کرونا داشته باشد بطور قطع به قرنطینه منتقل می شوند و باید ۱۴ روز با هزینه شخصی در قرنطینه بمانند و امکان تردد در جزیره را نخواهند داشت.

رضانیا در پایان با اشاره به این نکته که برای برگشت مسافران وارد شده به کیش تمهیداتی اندیشیده شده است به کیشوندان توصیه کرد که از سفر به شهرهای مختلف تا اطلاع ثانوی خود داری کنند.

طبق آخرین آمار اعلام شده، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جزیره کیش، امروز با دو مورد مثبت جدید به ۲۱ نفر رسیده است که این آمار نسبت به جمعیت ۳۸ هزار نفری این جزیره آماری بالا و قابل تامل است.

از طرفی،رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان هرمزگان را تا تاریخ ۲۷ اسفندماه ر۱۱۲ مورد اعلام کرد و گفت: از روز گذشته تاکنون شش مورد جدید در این استان ثبت شده است.

دکتر فرشیدی بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان را ۶۱ نفر در بندرعباس اعلام کرد و افزود: این امار در کیش ۲۳، قشم ۱۲، پارسیان ۲، بستک ۲، بندرلنگه ، رودان و میناب هر کدام سه، حاجی آباد، جاسک، خمیر نیز هرکدام یک نفر مبتلا هستند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان