arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۶۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۰۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

مرگ حدود 600 نفر مبتلا به کرونا در اروپا طی 24 ساعت/ ایتالیا با 345 نفر بیشترین قربانی کرونا را دارد

آمارهای رسمی دولت‌های اروپایی نشان می‌دهد که طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۰۰ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در اروپا جان خود را از دست داده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آمارهای رسمی دولت‌های اروپایی که تا شامگاه امروز سه‌شنبه در رسانه‌های مختلف غربی از جمله اسکای‌نیوز، خبرگزاری فرانسه، یورونیوز، بی‌بی‌سی و ... منتشر شده حاکی از این است که طی 24 ساعت گذشته حدود 600 مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا در قاره اروپا به ثبت رسیده است.

بر اساس این آمارها، کشورهای ایتالیا (345 مورد)، اسپانیا (168 مورد)، فرانسه (27 مورد) و هلند (19 مورد) در بین کشورهای اروپایی بیشترین موارد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را طی 24 ساعت گذشته داشته‌اند. در کشورهای سن‌مارینو، سوئیس، آلمان و انگلیس نیز طی 24 ساعت گذشته بین 2 تا 16 مورد مرگ‌ومیر بر اثر ویروس کرونا ثبت شده است.

در برخی کشورهای اروپایی از جمله اتریش، سوئد، ایسلند،‌ یونان و لهستان در 24 ساعت گذشته تنها یک مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است و کشورهای دیگری مانند نروژ، بلژیک، دانمارک، پرتغال، جمهوری چک، فنلاند و ... طی 24 ساعت گذشته هیچ مورد مرگ‌ومیری بر اثر ابتلا به کرونا نداشته‌اند.

همچنین بر اساس آمارهای رسمی، در 24 ساعت گذشته حدود 10 هزار نفر به شمار مبتلایان به ویروس کرونا (موارد شناسایی شده) در اتحادیه اروپا افزوده شده است. دو کشور ایتالیا (3526 نفر) و اسپانیا (1467 نفر) به‌تنهایی حدود نیمی از افراد اروپایی که طی 24 ساعت اخیر ابتلای آنها به ویروس کرونا به تأیید رسیده است را در خود جای داده‌اند.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان