arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۷۰۳۷
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۳ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

12 سال حبس برای مرد ایتالیایی به دلیل مخفی کردن کرونا

یک مرد ایتالیایی که برای انجام عمل زیبایی بینی علائم کرونای خود را مخفی کرده و منجر به ابتلای چندین پزشک و پرستار به این بیماری شده بود، احتمالاً به 12 سال حبس محکوم خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایسنا، یک دادستان به طور رسمی پرونده‌ای با عنوان " اشد تقصیر در همه‌گیری" علیه این مرد گشوده است.

هفته گذشته یک مرد ایتالیایی برای انجام عمل معمول زیبایی بینی به بیمارستان "پارینی" در منطقه "دائوستا" مراجعه کرد اما متخصص بیهوشی درست پیش از انجام جراحی متوجه افزایش دمای بدن و تب او شد.

کمی بعد تست کروناویروس از این مرد گرفته و مشخص شد که به کووید-19 مبتلا است. به همین دلیل بیمارستان او را مرخص کرده و از او خواستند تا خود را در خانه قرنطینه کند. با این حال گفته می‌شود این فرد پیش از بازگشت به خانه منجر به ابتلای یک متخصص بیهوشی، پزشک و پرستار شده است.

این مرد در یک اقامتگاه واقع در منطقه "دائوستا" مشغول به کار بوده که با گردشگران زیادی از منطقه "لمباردی"، مرکز شیوع کروناویروس در ایتالیا در تماس بوده است.

وی در مدت زمانی که در این اقامتگاه مشغول به کار بوده، علائم مختلفی از کروناویروس از جمله سرفه‌های خفیف را تجربه کرده اما به دلیل ترس از این که متخصصان عمل جراحی بینی او را به تعویق نیندازند، از اعلام این علائم خودداری کرده است.

مقامات‌ بیمارستانی ایتالیا تاکید کرده‌اند که مراقبت از سلامت کارکنان بهداشتی و کادر درمانی اکنون بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد تا بتوان در کنار سایر اقدامات مقابله‌ای با کروناویروس، فعالیت بیمارستان‌ها را به بهترین شکل ممکن ادامه داد.

این اتفاق در حالی رخ داده که ایتالیا به شدت درگیر شیوع کروناویروس جدید بوده و اعلام خبر درگذشت یک پزشک به دلیل ابتلا به کووید-19 در شهر "بوستو آرسیتسیو" چند روز پیش از این اتفاق، موجی از ناراحتی عمومی ایجاد کرده بود.

بنا بر گزارش نیوزویک، ایتالیا با بیش از 31 هزار و 500 مورد ابتلا به کووید-19 و بیش از 2500 قربانی ناشی از آن، بیشترین موارد ابتلا و قربانی این ویروس همه‌گیر جهانی را پس از چین به خود اختصاص داده است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان