arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۴ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

انتقاد تهیه‌کننده «جشن سربرون» از «خانه سینما

حسن نجاریان تهیه‌کننده سریال «جشن سربرون» با گلایه از بیانیه خانه سینما در توقف پروژه‌ها معتقد است این ساده‌ترین کار خانه سینما بود درحالی که می‌توانست با امکاناتی به دست‌اندرکاران کمک کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حسن نجاریان تهیه‌کننده سریال «جشن سربرون» با گلایه از بیانیه خانه سینما در توقف پروژه‌ها معتقد است این ساده‌ترین کار خانه سینما بود درحالی که می‌توانست با امکاناتی به دست‌اندرکاران کمک کند.

 به نقل از سیمافیلم، حسن نجاریان تهیه کننده «جشن سربرون» درباره تصویربرداری این سریال گفت: نزدیک به ۵ سال روی فیلمنامه «جشن سربرون» توسط منصور براهینی، گلبن و راعی کار شد و از مهرماه تصویربرداری مجموعه در زرنان به کارگردانی مجتبی راعی آغاز شد. با توجه به تغییرات محتوایی که در فیلمنامه صورت گرفت تصویربرداری این بخش طولانی شد اما روند کار بسیار خوب است و از عوامل حرفه‌ای سینما و تلویزیون برای این کار بهره گرفتیم همچنین بازیگران مطرح سینما و تلویزیون و هنرمندان تئاتر در این گروه مشغول به بازی در نقش‌های مختلف هستند.

وی درباره مراحل فنی مجموعه توضیح داد: تاکنون نزدیک به ۳۵ درصد از تصویربرداری انجام شده است. تدوین و صداگذاری همزمان به ترتیب توسط آقایان حسین زندباف و آرش قاسمی در حال انجام است و جلوه‌های ویژه بصری کار نیز توسط بهنام خاکسار صورت می‌گیرد. تا ۲۸ اسفندماه تصویربرداری در زرنان انجام می‌شود و ۱۵ فروردین ماه تصویربرداری را ادامه خواهیم داد.

نجاریان از تهیه کنندگان سینما و تلویزیون درباره تعطیلی پروژه‌های در حال فعالیت و بیانیه‌ای که خانه سینما در روزهای اخیر منتشر کرد گفت: متاسفانه خانه سینما تنها به ارائه بیانیه در شیوع بیماری کرونا اکتفا کرد که به عقیده من کار شایسته ای نیست. با توجه به پتانسیل‌های موجود در خانه سینما بهتر بود کاری اجرایی و عملیاتی را در دستور کار قرار می‌داد؛ از جمله این که بازرس به پروژه‌های سینمایی اعزام می‌کرد و از روند کارها و اقدامات پیشگیرانه پروژه‌های سینمایی در خصوص این بیماری مطلع می‌شد و تذکرات لازم را ارائه می‌داد. این که در یک بیانیه خواستار تعطیلی پروژه‌ها شوند کار بسیار ساده ای است. بهتر بود خانه سینما که داعیه دار حقوق قشر کم درآمد صنوف مختلف است با تهیه کنندگان هماهنگ می‌کرد تا بخشی از هزینه افراد کم درآمد را تقبل کرده و بخش دیگر را تهیه کنندگان متقبل می‌شدند تا شب عید افراد کم درآمد در این شرایط اقتصادی دچار آسیب نشوند. اما متاسفم که با تمام پتانسیل موجود در خانه سینما تنها به انتشار بیانیه بسنده کرد و نگرانی را در میان گروه‌های فیلمسازی تشدید کرد.

وی درباره اقدامات انجام شده در گروه سازنده «جشن سربرون»در مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: از ابتدا با رعایت نکات ایمنی و ارائه دستکش و ماسک و گندزدایی از محل اقامت و تصویربرداری کار را ادامه دادیم و در کارگاه لباس پروژه، ماسک تولید کردیم و علاوه بر تامین گروه به گروه دیگری از سازندگان سریال هم ماسک ارائه دادیم. خانه سینما هم می‌توانست با استفاده از پتانسیل طراحان و گروه‌های لباس تهیه ماسک را در برنامه خود قرار دهد که این کار را هم به انجام نرساند.

در این مجموعه تاریخی حسین محجوب، نادر فلاح، لیلا اوتادی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، رامین ناصر نصیر، مهدی فقیه، کریم اکبری مبارکه، بیوک میرزایی، ارسلان قاسمی، مهران نایل، جواد قامتی، ابراهیم برزیده، سیامک اشعریون، پرویز بزرگی، علی جاویدفر، محمد حاج حسینی، فرشید صمدی پور، محمدرضا راد، حسن محمودی، مجتبی واشیان، امیر کسارنژاد، ساقی عسگری، سارا اشتری، امیر زمستانی، سودابه علیپور، نجات علی مرادی، سیامک حلمی، آرمین ترکمندی، علی حسن ناصری، ذبیح ذبیح پور، علی نجاریان، زهرا برومند، ایوب دمان، امیر نداف فر، عباس براری، رضا درم کزین، ابوالفضل حاجی علیخانی، مجید یاراحمدی، مهران هادی، جواد عاقبت بین، حسن زارع، محمودرضا بهرامی، علی عطایی، سیامک نظری، مرتضی ستارپور، محمد نادرخانی، فیروز حیدرزاده، سجاد مومنی و رضا سیدی به ایفای نقش می‌پردازند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان