arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۷۱۴۰
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۹ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

چینی ها سیستم هوشمند تشخیص چهره با ماسک را طراحی کردند

یک شرکت چینی ادعا کرده است که فناوری تشخیص چهره ای ساخته است که افراد با ماسک را با دقت 95٪ شناسایی می کند. این شرکت که هانوانگ نام دارد ادعا می کند که این فناوری می تواند 95٪  افرادی که ماسک پوشیده اند را با دقت شناسایی کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک شرکت چینی ادعا کرده است که فناوری تشخیص چهره ای ساخته است که افراد با ماسک را با دقت 95٪ شناسایی می کند. این شرکت که هانوانگ نام دارد ادعا می کند که این فناوری می تواند 95٪  افرادی که ماسک پوشیده اند، با دقت شناسایی کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، هوانگ لی ، مدیر ارشد فناوری هانوانگ می گوید که فناوری های پیشین تنها می توانستند نیمی از افرادی را که ماسک پوشیده بودند به رسمیت بشناسند. اما این گروه موفق شده است ضمن دسترسی به یک بانک اطلاعاتی جدید از عکسهای افرادی که ماسک زده بودند با دقت بیشتری تشخیص دهد.

هانوانگ درخواست هایی از مرکز اصلی کرونا، استان هوبئی دریافت کرده است تا نرم افزار خود را برای به رسمیت شناختن پرستاران با ماسک به روز کند. استفاده بیشتر از ماسک های پزشکی در طول شیوع ویروس کرونا  باعث شده است دوربین ها و فناوری های تشخیص چهره مانند ویژگی فیس آی دی اپل خنثی شود. افزون بر این نهادهای امنیتی چین نیز در شناسایی شهروندان به مشکلاتی بر خورده است. درواقع دولت چین همواره از سیستمهای تشخیص چهره برای شناسایی شهروندان استفاده می کند.

شرکت هانوانگ مستقر در پکن در زمینه فناوری های متمرکز بر شناسایی مانند ابزارهای تشخیص دست خط و نرم افزارهای اثر انگشت بیومتریک و همچنین دوربین های تشخیص چهره تخصص دارد. برخی از چهره های فعال حوزه حریم شخصی ابراز نگرانی کرده اند که اگر این ادعا صحت داشته باشد، نه تنها در هنگام شیوع کرونا، بلکه بعدها(در تجمعات و ...)افراد مختلف به راحتی شناسایی و دستگیر می شوند.

با این وجود تا زمانی که این تکنولوژی به شکل گسترده مورد استفاده قرار نگیرد نمی توان مطمئن بود که درست کار می کند.

نظرات بینندگان