arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۷۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۲۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

25 هزار تخت برای نقاهت و فرنطینه در خراسان رضوی

۲۵ هزار تخت به دستور استاندار خراسان رضوی برای قرنطینه و گذراندن دوره نقاهت بیماران مبتلا به کرونا در این استان در نظر گرفته شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مراکز بازتوانی بیماران مبتلا به کرونا در این شهر به خبرنگاران گفت: مراکز بازتوانی یا نقاهتگاه‌ها با همکاری سپاه امام رضا(ع)، آستان قدس رضوی و سایر سازمان ها به منظور گذراندن دوران نقاهت بیمارانی که پس از ترخیص از بیمارستان شرایط مراقبت در منزل را ندارند، ایجاد شده است.
دکتر شاپور بدیعی افزود: این بیماران پس از تایید مددکاری بیمارستان به مراکز بازتوانی معرفی می‌شوند و در این مراکز تحت حمایت های تغذیه‌ای و مراقبتی قرار می‌گیرند تا بتوانند به زندگی شغلی و اجتماعی خویش بازگردند.
وی ادامه داد: بهترین راهکار در زمینه پیشگیری و کنترل این بیماری ماندن در خانه و رعایت توصیه های بهداشتی است که با همکاری مردم میسر می‌باشد.
بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون سه هزارو ۶۱۰ بیمار به علت عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده اند که دو هزار و ۱۲۹ نفر آنان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.
بیماران بهبود یافته پس از ترخیص از بیمارستان باید به مدت ۱۵ روز در قرنطینه و تحت مراقبت باشند.

تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۶۶۱ نفر رسیده که تاکنون ۵۵ نفر آنان جان باخته‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان