arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۷۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۲۳ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۸

درخواست نمایندگان استان اصفهان برای اعلام وضعیت قرمز در استان

نمایندگان استان اصفهان طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور با تأکید بر آن‌که استان اصفهان این روزها رتبه دوم کرونا در کشور را به خود اختصاص داده، درخواست داشتند تا اقدامات لازم جهت کنترل شیوع کرونا در این استان انجام بگیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نمایندگان استان اصفهان طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور با تأکید بر آن‌که این استان این روزها رتبه دوم کرونا در کشور را به خود اختصاص داده، از دولت به دلیل بر اصرار بر عادی نمایی وضعیت استان اصفهان و همچنین هدر رفتن فرصت کنترل و مهار بحران، ابراز نارضایتی کردند.

همچنین نمایندگان استان متذکر شدند که مقابله با ویروس کرونا در اصفهان نیازمند تشکیل ستاد ملی بحران مجزا برای این استان است، چراکه اگر اقدامات و جان‌فشانی‌های کادر درمانی و بهداشتی استان و همچنین نیروهای مردمی و جهادی نبود، عمق فاجعه بسیار شدید می‌شد.

قابل‌ذکر است طی این نامه از ریاست ستاد ملی مبارزه با کرونا درخواست شده تا اقدامات زیر به‌عنوان اهم انتظار مردم استان اصفهان در این شرایط از دولت، جهت کنترل شیوع کرونا در این استان انجام بگیرد:

1- تشکیل فوری ستاد مدیریت بحران، اعزام نماینده تام الاختیار رئیس‌جمهور به اصفهان و اعلام وضعیت قرمز در استان اصفهان

2- تخصیص اعتبارات ویژه و فوری به دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، کاشان و هلال‌احمر استان اصفهان

3- تفویض اختیارات لازم به مدیریت ستاد استانی مقابله با کرونا برای اعمال محدودیت‌های ترددی

4- حکم قاطعانه جهت ممنوعیت هرگونه سفر به استان اصفهان

5 - فکر عاجل برای گروه‌های محروم و آسیب‌پذیر جامعه به‌خصوص کارگران روزمزد، بی‌خانمان، کارگران ساده و همه مردم شریفی که نمی‌توانند بدون کمک دولت و حاکمیت در خانه بمانند.

6- ارسال تجهیزات و امکانات بهداشتی درمانی و مواد ضدعفونی‌کننده به استان اصفهان

7- لزوم تقدیر از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی استان و حل مشکلات استخدامی نیروهای تبصره‌ای دانشگاه علوم پزشکی به‌عنوان مشوقی برای این جان‌فشانی.

منبع: فارس
نظرات بینندگان