arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۷۸۵۷
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۰ - ۰۳ فروردين ۱۳۹۹

پیشنهاد «رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران» برای جریمه کسانی که به سفر رفتند

محمود زالی، رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران گفت: توصیه ما این است که جرایمی را برای افرادی که توصیه‌ها را اجرایی نکرده و به سایر استان‌ها رفتند در نظر بگیریم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پیشنهاد «رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران» برای جریمه کسانی که به سفر رفتندزالی در این باره اظهار کرد: متاسفانه دستور العمل در نظر گرفته شده برای بسته شدن برخی مراکز تجاری قدری دیر و با تاخیر ابلاغ داشتیم در حالی که ما انتظار داشتیم زودتر ابلاغ شود.

وی ادامه داد: حالا که تردد های دورن شهری در تهران ماهیت تعطیلی به گونه ای است که ممکن است دستور العمل ها از کفایت لازم برخوردار نباشد و مهم این است که در زمانی که تردد در سطح شهر تغییر پیدا کند و تند تر شود این دستور العمل آن موقع ابلاغ و اجرا شود.

رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با تاکید بر اینکه اما این دستور العمل مثدر شرایط فعلی نیز میتواند تا حدی کمک کننده باشد گفت: بحث استمرار و تعمیق و توسعه این دستور العمل‌ها است. ما امروز نامه‌ای را به دکتر نمکی نوشتیم در باره افرادی که متاسفانه به تاکیدات بهداشتی گوش فرا نداده و به سایر استان ها سفر کرده اند.

زالی افزود: متاسفانه اخبار رسیده از برخی از استان ها اینگونه است که با شروع سفر ها شاهد افزایش بار بهداشتی و درمانی بودیم. توصیه ما این است که جرایمی را برای افرادی که این توصیه ها را اجرایی نکرده و به سایر استان ها رفتند در نظر بگیریم که به صورت مبسوط طی نامه ای خدمت وزیر بهداشت ابلاغ شده و درخواست شده که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اعمال شود.

وی گفت: باید به صورت جدی تر نسبت به خروج از تهران ممانعت به عمل بیاید و با نصیحت پاسخگو نیستند و هنوز هم افرادی هستند که به سلامت خود و افراد گوش فرا ندادند بنابراین درخواست ما این است که هرچه سریع تر به صورت بازدارنده تر و جدی تر از خروج افراد از تهران ممانعت شود و به جز موارد بسیار ضروری مردم از تهران خارج نشوند.

رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه متاسفانه بررسی آمار ها حاکی از آن بوده است که نزدیک به ١٣ درصد میزان فوتی ها افزایش پیدا کرده است، گفت: این نشان می دهد که کماکان با این بیماری دست و پنجه نرم میکنیم. کماکان باید همه افراد با حساسیت توصیه‌ها را ادامه دهند و باید برای شروع هفته سوم فروردین نیز برنامه های خود را در تهران اعمال کنیم.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان