arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۷۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۰۹ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۹

ترامپ در کالیفرنیا «وضع فاجعه» اعلام کرد

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا به دنبال شیوع کرونا در کالیفرنیا در این ایالت «وضع فاجعه» اعلام کرد. ابتلای بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر به کرونا و مرگ ۳۰ تن در کالیفرنیا تایید شده ، کالیفرنیا بعد از نیویورک و واشنگتن سومین ایالتی است که با موج گسترده شیوع کرونا مواجه شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا به دنبال شیوع کرونا در کالیفرنیا در این ایالت «وضع فاجعه» اعلام کرد.

به گزارش دوشنبه تارنمای هیل، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد دولت فدرال از این پس بودجه‌ای در اختیار سازمان‌های ایالتی و محلی و برخی نهادهای خصوصی غیرانتفاعی در کالیفرنیا قرار می‌دهد.

ابتلای بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر به کرونا و مرگ ۳۰ تن در کالیفرنیا تایید شده ، کالیفرنیا بعد از نیویورک و واشنگتن سومین ایالتی است که با موج گسترده شیوع کرونا مواجه شده است.

«گاوین نیوسام» فرماندار کالیفرنیا چند روز پیش در نامه‌ای به ترامپ هشدار داد که ممکن است بیش از بیش از ۱۲ میلیون نفر از جمعیت این ایالت به کرونا مبتلا شوند.

یک سخنگوی نیوسام گفت که این تعداد از مردم کالیفرنیا در صورتی به کرونا مبتلا خواهند شد که اقدامی برای مقابله با این ویروس انجام نشود.

در همین حال، ایالت‌های اوهایو، لوئیزیانا، نیویورک، نیوجرسی، کانتیکت، ایلینوی و کالیفرنیا برای مقابله با کرونا از مردم خواسته‌اند تا در خانه‌های خود بمانند. این ایالت‌ها مجموعا حدود یکصد میلیون جمعیت دارند.

بنا بر آمار دانشگاه جان هاپکینز، تاکنون بیش از ۳۳ هزار و ۷۷ نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و ۴۱۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

ایالت‌هایی که بشدت از کرونا متاثر شده‌اند از دولت فدرال خواسته‌اند تا برای کمک به آنها وارد عمل شود. اما تعلل یا خودداری ترامپ باعث شده است تا موجی از انتقادهای به سوی او روانه شود.

سرانجام ترامپ بامداد دوشنبه گفت گارد ملی آمریکا برای کمک به ایالت‌های نیویورک، کالیفرنیا و واشنگتن که با شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه هستند، فعال شده است.
بنا بر این تصمیم، نیروی انسانی و منابع بیشتری در اختیار این ایالت‌ها قرار خواهد گرفت.
رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد در روزهای آینده تجهیزات پزشکی بیشتری به این ایالت‌ها فرستاده خواهد شد و نیروهای گارد ملی به احداث تاسیسات پزشکی کمک خواهند کرد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان