arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۰۳۳
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۲۰ - ۰۴ فروردين ۱۳۹۹

۹ هواپیمای نظامی روسیه برای مقابله با کرونا وارد ایتالیا شد

دو روز پس از گفت وگوی تلفنی نخست وزیر ایتالیا با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه، ۱۰۰ متخصص با ۹ هواپیمای نظامی برای مقابله با کرونا به ایتالیا منتقل شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ۹ فروند هواپیمای ترابری نظامی ایل-۷۶ حدود ۱۰۰ کارشناس نظامی روس، تجهیرات و اموال برای کمک به مبارزه با بیماری ناشی از ویروس کرونا را به این کشور منتقل کردند.

در بیانیه گفته شد: در کوتاهترین زمان ممکن، مجموعه های سیار با تجهیزات برای برنامه تشخیص و ضدعفونی به پایگاه هوایی «پراکتیک د ماره» در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی رم منتقل شد.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که هیاتی متشکل از ۱۰۰ ویروس‌شناس و متخصص بیماری‌های واگیر در قالب هشت گروه پزشکی برای مقابله با کرونا راهی ایتالیا می شود.


گفتنی است رئیس جمهوری روسیه شنبه شب در گفت وگوی تلفنی با نخست وزیر ایتالیا، برای کمک به این کشور برای مبارزه با بیماری کرونا اعلام آمادگی کرد.

ولادیمیر پوتین در این گفت وگوی تلفنی با جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا بر حمایت از دولت و مردم این کشور در پیوند با اوضاع بسیار وخیم شیوع کرونا تاکید کرد.


رئیس جمهوری روسیه در واکنش به درخواست طرف ایتالیایی، بر آمادگی برای ارایه سریع کمک‌های لازم به این کشور تاکید و شاخص های این کمک ها را تشریح کرد.


وی ازجمله گفت که وسایل دفاع شخصی دربرابر کرونا، سیستم های متحرک برای ضدعفونی کردن هوا مستقر بر روی کامیون های کاماز و تجهیزات پزشکی و سایر دستگاه های لازم به ایتالیا ارسال می کند.


به گفته پوتین، روسیه همچنین واحدی از کارشناسان را برای کمک های عملی به مناطق آسیب دیده از کرونا در ایتالیا اعزام خواهد کرد.


ایتالیا در بین کشورهای اروپایی بیشترین آسیب را از کرونا دیده است.

در حال حاضر نزدیک به ۶۰ هزار نفر در ایتالیا به این ویروس مبتلا و حدود پنج هزار و ۵۰۰ نفر جانباخته‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان