arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۶ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹

سازمان بهداشت جهانی: آمریکا می‌تواند به کانون سرایت کرونا در جهان تبدیل شود

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که ۸۵ درصد مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته از اروپا و ایالات متحده آمریکا بودند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سازمان بهداشت جهانی در تازه‌ترین گزارش خود از روند شیوع بیماری کوید-۱۹، پیش‌بینی کرد که تعداد فوتی‌ها بر اثر این بیماری افزایش بالایی داشته باشد.

به نوشته الجزیره، این سازمان جهانی همچنین اعلام کرد که به علت شیوع سریع بیماری در آمریکا، این کشور می‌تواند به مرکز سرایت جهانی ویروس کرونا تبدیل شود و در ۲۴ ساعت گذشته ۸۵ درصد مبتلایان از اروپا و ایالات متحده آمریکا بوده‌اند.

در گزارش این سازمان در خصوص ایتالیا نیز آمده است: «پس از ثبت موارد کم فوتی‌ها و مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا شاهد بارقه امید در این کشور هستیم.»

«تدرس آدهانوم قبرسیوس»، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز روز گذشته در خصوص شیوع گسترده ویروس کرونا هشدار داد و در عین حال گفت که هنوز می‌توان با اقدامات اساسی روند شیوع را کند کرد.

به گفته وی ۶۷ روز طول کشید تا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۰۰ هزار مورد برسد؛ پس از آن در عرض ۱۱ روز ۱۰۰ هزار نفر دیگر مبتلا شدند و سپس در یک شیوع بسیار شدید، فقط در عرض چهار روز این ویروس ۱۰۰ هزار نفر دیگر را مبتلا کرد.

تا بدین روز بیش از ۳۵۰ هزار نفر در جهان به بیماری کوید-۱۹ مبتلا شده‌ و از این تعداد بیش از ۱۵ هزار نفر نیز فوت کرده‌اند.

در ایتالیا که بیشترین آمار مبتلایان و فوتی‌ها را دارد، در تازه‌ترین گزارش ۶۰۲ نفر فوت کرده‌اند که روند رو به کاهشی را از روز پنجشنبه گذشته تا کنون نشان می‌دهد؛ اما تعداد اجمالی فوت شده‌ها در این کشور به ۶۰۷۷ تن رسیده است.

در اسپانیا نیز ۴۶۲ نفر به تعداد فوتی‌ها افزوده شده تا این کشور نیز ۲۱۸۲ مورد فوتی را ثبت کند. در فرانسه ۱۸۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته فوت کرده‌اند و تعداد کل فوت شده‌ها تا بدین لحظه ۸۶۰ مورد است. اما در آمریکا نیز تا بدین روز ۵۸۲ نفر فوت کرده‌ و فرمانداران ایالت‌ها از دولت فدرال درخواست کمک کرده‌اند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان