arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۰۸ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹

نخست وزیر اردن: در خانه بمانید / حرکت هر وسیله نقلیه تا اطلاع ثانوی ممنوع است

"عمر الرزاز" نخست وزیر اردن سه‌شنبه شب ضمن اعلام کاهش محدودیت رفت وآمد در این کشور از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند. نخست وزیر اردن هشدار داد، درصورت مشاهده شلوغی و ازدحام، فروشگاه‌ها یا مراکزی که از قانون سرپیچی کنند، پلمپ خواهد شد. حرکت هرگونه وسیله نقلیه اکیدا تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش تارنمای روزنامه اردنی "الغد"، الرزاز گفت: برنامه جامعی برای تأمین مایحتاج ضروری شهروندان اردنی وضع شده است.

وی اعلام کرد: روز چهارشنبه مغازه‌های کوچک، محل فروش مواد کوپنی ضروری، میوه‌فروشی‌ها، نانوایی‌ها و داروخانه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸باز خواهد بود.

وی گفت که شهروندان باید پیاده و به صورت فردی و با رعایت فاصله یک متر و نیم از یکدیگر به خرید مایحتاج خود اقدام کنند. تنها افراد بین ۱۶ تا ۶۰ سال اجازه دارند از فروشگاه‌ها خرید کنند.

نخست وزیر اردن هشدار داد، درصورت مشاهده شلوغی و ازدحام، فروشگاه‌ها یا مراکزی که از قانون سرپیچی کنند، پلمپ خواهد شد. حرکت هرگونه وسیله نقلیه اکیدا تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

اردن از شنبه گذشته تا اطلاع ثانوی قرنطیه شده است.

با ادامه قانون منع رفت و آمد در امان؛ پایتخت اردن، ۱۹۰ اتوبوس روز سه‌شنبه شروع به توزیع نان در مناطق مسکونی کردند که بعضا با ازدحام و شلوغی همراه بود.

براساس قانونی که دولت اردن برای مقابله با کرونا وضع کرده است، متخلفان قانون منع آمد و شد بازداشت و در مواردی به یک‌سال زندان محکوم خواهند شد.

سخنگوی رسانه‌ای اداره امنیت عمومی اردن نیز روز سه‌شنبه به خبرگزاری رسمی این کشور گفته است که تاکنون یکهزار و ۶۵۷ نفر که قانون منع آمد و شد را زیرپا گذاشته‌اند، بازداشت و به بازداشتگاه‌های نیروهای مسلح منتقل شده‌اند.

در همین ارتباط "سعد جابر" وزیر بهداشت اردن نیز سه‌شنبه شب از ثبت ۲۶ مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد و مجموع مبتلایان در این کشور به ۱۵۳ نفر رسید.

همچنین شمار مبتلایان و جان‌باختگان در برخی دیگر از کشورهای عربی روند صعودی داشته است که برخی از آنان به شرح زیر است:

**امارات

وزارت بهداشت امارات بامداد چهارشنبه از ثبت ۵۰ مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد تا شمار مبتلایان به این بیماری به ۲۴۸ نفر برسد.

**الجزایر

"جمال فورار"سخنگوی ستاد بحران ویژه الجزایر روز سه‌شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در این کشور گفت که با فوت شدن ۲ مورد جدید، شمار جان‌باختگان ناشی از این بیماری ویروسی به ۱۹ تن افزایش یافت.

با مثبت شدن تست کرونای ۳۴ تن دیگر در الجزایر، شمار مبتلایان در این کشور نیز به ۲۶۴ نفر رسید.

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی تا لحظه تنظیم این خبر، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۴۲۱هزار و ۴۱۳ نفر رسید. از این تعداد ۱۸هزار و ۸۰۱ نفر جان باخته و ۱۰۸ هزار و ۳۸۸ نفر بهبود پیدا کرده‌ است.

**رژیم صهیونیستی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه گزارش دادند که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در اسرائیل ثبت شده تا شمار مبتلایان به کرونا به یکهزار و ۹۳۰ نفر برسد.

برپایه گزارش وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی، حال ۳۴ آنان وخیم گزارش شده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر دیگر در اسرائیل به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند تا شمار قربانیان این بیماری به سه نفر افزایش یابد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان