arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۳۸۵
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۶ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹

تخت‌روانچی: کشورها با تحریم‌های آمریکا علیه ایران همراهی نکنند

نماینده دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به همراهی بسیاری از دولت‌ها، نمایندگان پارلمان‌ها و سازمان ملل در مخالفت با تحریم‌های آمریکا، عنوان کرد: اگر آمریکا به این درخواست‌ها توجه نکند، همه باید از این تحریم‌ها سرپیچی کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«مجید تخت‌روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک امروز (چهارشنبه) در توئیتی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران که در روند مقابله با شیوع کرونا در کشور مانع ایجاد کرده، نوشت: «تعداد کسانی که از پایان یافتن تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران دفاع می‌کنند، رو به افزایش است.»

وی افزود: «دولت‌ها، نمایندگان پارلمان‌ (از جمله در آمریکا)، مقامات سازمان‌ ملل، سازمان‌های مردم نهاد (NGOها)، همه از آمریکا می‌خواهند که تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند تا ما بتوانیم بهتر با کووید-۱۹ (کرونا) مقابله کنیم.»

تخت روانچی عنوان کرد: «اگر آمریکا به این درخواست‌ها توجه نکند و به آن وقعی ننهد، همه باید از تحریم‌ها سرپیچی کنند.»

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اخیرا در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل که رونوشت آن برای روسای سازمان‌های بین‌المللی و وزرای خارجه همه کشورها ارسال شد، بر ضرورت رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تأکید کرد. (اینجا بخوانید) وی همچنین اخیرا نیز گفتگویی تلفنی با گوترش در این خصوص داشت. وزیر خارجه ایران در تماس‌های تلفنی این مدت با برخی همتایان خود نیز بر ضرورت رفع این تحریم‌ها تأکید کرد.

در همین خصوص نیز ظریف و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه شب گذشته (سه‌شنبه) تلفنی گفتگو کردند. لاوروف در این گفتگو تأکید کرد که روسیه از آمریکا می‌خواهد که تحریم‌های ایران که مانع مبارزه این کشور با اپیدمی کرونا می‌شود را هر چه سریع‌تر برچیند.

نظرات بینندگان