arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۴۰۷
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۸ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹

دستیار عمران خان: سازمان ملل برای لغو تحریم های ایران ورود کند

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان (سرپرست وزارت اطلاع رسانی این کشور) روز چهارشنبه از سازمان ملل خواست تا نقش خود را برای لغو تحریم های ضدایرانی آمریکا ایفا کند. این مقام پاکستانی گفت: عمران خان مُصمم به بیدار کردن وجدان جامعه جهانی درخصوص تحریم های ایران و مشکلات پیش روی این کشور است و ما از کشورهای جهان به ویژه از سازمان ملل می خواهیم که نقش خود را در این خصوص به خوبی ایفا کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان (سرپرست وزارت اطلاع رسانی این کشور) روز چهارشنبه از سازمان ملل خواست تا نقش خود را برای لغو تحریم های ضدایرانی آمریکا ایفا کند.

خانم «فرودس عاشق اعوان» امروز پس از نشست کابینه دولت پاکستان به ریاست عمران خان نخست وزیر این کشور، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در اسلام آباد گفت: رایزنی های دیپلماتیک اخیر اسلام آباد با مقام های کشورهای مختلف جهان درخصوص لزوم لغو تحریم های ایران، در نشست اعضای کابینه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: نخست وزیر و وزیر امور خارجه پاکستان طی روزهای اخیر موضع صریح اسلام آباد علیه تحریم های ضدایرانی را به کشورهای منطقه و جهان ابلاغ کردند زیرا ما امروز شاهد دشواری های پیش روی مردم ایران برای نبرد با ویروس کرونا هستیم.

این مقام پاکستانی گفت: عمران خان مُصمم به بیدار کردن وجدان جامعه جهانی درخصوص تحریم های ایران و مشکلات پیش روی این کشور است و ما از کشورهای جهان به ویژه از سازمان ملل می خواهیم که نقش خود را در این خصوص به خوبی ایفا کنند.

وی تاکید کرد: لغو تحریم های ایران یک مسئولیت جهانی است و هدف از آن دسترسی مردم ایران به امکانات جدید پزشکی و درمانی برای مقابله موثر با ویروس کووید-۱۹ می باشد.

دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن حمایت کامل از بیانیه کمیسر عالی حقوق بشر مبنی بر لزوم برداشته شدن تحریم‌ها از کشورهایی که درگیر کرونا هستند، از همه کشورها خواست با تلاش‌های ایران در مقابله با کووید-۱۹ همکاری کنند.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز طی روزهای اخیر با همتایان خود در ایران، آلمان، فرانسه، اسپانیا، ترکیه و برخی از کشورهای عضو اتحادیه همکاری‌های منطقه جنوب آسیا (سارک) از جمله مالدیو، نپال و بنگلادش در خصوص شیوع ویروس کووید-۱۹ و تحریم‌های آمریکا علیه ایران که برای مقابله با این ویروس مشکل ساز شده است، گفت وگو کرده بود.

قریشی همچنین در نامه ای به «جوسب بورل» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر لزوم لغو تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و اقدام فوری جامعه جهانی در این زمینه تاکید کرد.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان نیز که پیش‌تر تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناعادلانه و ظالمانه توصیف کرده بود، روز یکشنبه گذشته در پیامی خطاب به دونالد ترامپ از آمریکا خواست تا این تحریم‌ها لغو شود.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان