arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۴۰۸
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۸ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹

ربیعی: از کمک‌ها و تجهیزات اهدایی «پزشکان بدون مرز» استفاده می‌کنیم

سخنگوی دولت با بیان این که سفر پزشکان بدون مرز به ایران در هماهنگی کامل با دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته است، گفت: کمک‌های پزشکان بدون مرز و تجهیزات اهدایی آنها در منطقه مورد نیاز وزارت بهداشت استفاده می‌کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی دولت با بیان این که سفر پزشکان بدون مرز به ایران در هماهنگی کامل با دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته است، گفت: کمک‌های پزشکان بدون مرز و تجهیزات اهدایی آنها در منطقه مورد نیاز وزارت بهداشت استفاده می‌کنیم.

«علی ربیعی» روز چهارشنبه در رشته توییتی در حساب کاربری خود نوشت: ضمن احترام به همه کشورها و سازمان‌های بین‌المللی‌ که تاکنون پیشنهاداتی درخصوص کمک به ایران در مبارزه با کرونا ویروس مطرح کردند، سیاست ما در خصوص کمک‌های انسان‌دوستانه کشورهای خارجی و نهادها این است که هر نهادی به هر مقدار که بخواهد کمک کند آن را دریافت خواهیم کرد.

سخنگوی دولت با بیان این که در حال حاضر از نظر تعداد تخت‌های بیمارستانی کمبودی نداریم، تصریح کرد: سفر پزشکان بدون مرز به ایران در هماهنگی کامل با دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته است. ضمن ارج نهادن به کمک‌های پزشکان بدون مرز، تجهیزات اهدایی آنها در منطقه مورد نیاز وزارت بهداشت استفاده خواهد شد

ربیعی افزود: از همه ایرانیان در داخل و خارج از کشور دعوت می‌شود که در امر مبارزه با کرونا مشارکت داشته باشند و در این شرایط با هر گونه امکانات معنوی، فنی، مالی، دانش و غیره خود، نظام سلامت را کمک کنند که این وظیفه دینی، ملی و انسانی همه ما است.

باید همزمان با کرونا و تحریم‌های ظالمانه مبارزه کنیم

ربیعی در یادداشت دیگری در شبکه های اجتماعی تصریح کرد: در این مدت وزارت بهداشت در سامان دادن به نهادهای مدنی داوطلب کمک به مبارزه با کرونا تلاش‌های قابل تقدیری انجام داده است و این امر ادامه خواهد داشت.

سخنگیو دولت افزود : سازمان هلال احمر نیز مسوولیتی در همین زمینه از سوی ستاد ملی کرونا دریافت کرده است.

ربیعی بیان کرد: وزیر امور خارجه و وزارتخانه مربوطه در تلاش‌های قابل تقدیری در شکستن تحریم و محکومیت جهانی تحریم‌کنندگان داشته‌اند که آثار آن امروز قابل مشاهده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در نتیجه این تلاش‌ها آثار مثبتی از عقب‌نشینی تحریم‌کنندگان ظالمانه مشاهده می‌شود. امروز همزمان با مبارزه با کرونا ما باید با تحریم‌های ظالمانه نیز مبارزه کنیم.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۳
غیر قابل انتشار: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
0
0
اوکی
لااقل بدبخت ها به عنوان جاسوس نرفتند زندان و ابرو ریزی از این بیشتر نشد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
0
1
اول با شریعتمداری و کیهان و دلواپسان هماهنگ کن و بعد...دوباره ضایع نشیم
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
0
0
یعنی تجهیزاتشون رو گرفتن خودشونو دک کردن؟ بخدا اگه این کارو کرده باشن
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
0
0
مواظب باشید مثل خون فرانسویها نشه
فرهنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
0
0
چرا مقامات دولتی باهم هماهنگ نیستند؟همین امروز سخنگوی وزارت بهداشت از طریق سیما اعلام کرد که به علت عدم وجود متخصص در گروه اعزامی ومعمولی وغیر موثر بودن داروها و تعداد اندک چادرهایی که به عنوان بیمارستان صحرایی اورده اند از این کمک استفاده نکرده ایم.انعکاس این رویکرد نیز زیادبود.به هرحال این نقطه ضعف بزرگی است.
فرهنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
0
0
چقدر ناهماهنگی؟وزیر بهداشت به عنوان رییس ستاد مبارزه با کرونا به دلایلی که ارایه شده تصمیم به عدم استفاده گرفته وآن را از طریق سخنگوی ستاد اعلام کرده اما به فاصله اندکی سخنگوی دولت درست عکس آن را می گوید وتاکید می کند که ما ازاین کمک استفاده می کنیم.با این اوصاف چگونه از کشورهای دیگر توقع داریم مارا جدی بگیرند؟
نظرات بینندگان