arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۵۳۵
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۹

کرونا ترافیک هوایی جهان را به پایین ترین سطح رساند

محدودیت های پروازهای هوایی در سطح ملی کشورها در کنار کاهش تمایل مسافران برای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا تردد هوایی جهانی را به پایین ترین سطح از ابتدای سال جدیدمیلادی رسانده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محدودیت های پروازهای هوایی در سطح ملی کشورها در کنار کاهش تمایل مسافران برای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا تردد هوایی جهانی را به پایین ترین سطح از ابتدای سال جدیدمیلادی رسانده است.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری اسپوتنیک، شیوع ویروس کرونا شرکت های هواپیمایی در جهان را با بدترین بحران مواجه کرده است و انتظار می رود تردد مسافران در سراسر جهان ۳۸ درصد کاهش یافته و باعث افت ۴۴ درصدی درآمد صنعت هوایی شود.

تارنمای سوئدی «فلایت رادار ۲۴» که موقعیت پروازهای مسافربری را به صورت زنده و بر روی نقشه نمایش می‌دهد، گزارش کاهش تردد هوایی در سطح جهان و رسیدن آن به پایین ترین سطح را از آغاز سال جدید میلادی منتشر کرده است.

بررسی ها نشان می دهد که روز چهارشنبه هفته جاری تعداد ۹۴ هزار و ۴۷۷ سورتی پرواز در سطح جهان انجام شده که در مقایسه به اوج آن در ۲۱ فوریه (۲ اسفند ۹۸) ۵۲ درصد کاهش یافته است.

دولت های سراسر جهان محدودیت های مختلفی را برای مهار شیوع بیماری کووید ۱۹ اعمال کرده اند. ایالات متحده سفر به چین، کره جنوبی و بیشتر کشورهای اروپایی را متوقف کرده است. اتحادیه اروپا همه سفرهای غیرضروری به این اتحادیه را تا اواسط آوریل (اواخر فروردین- ابتدای اردیبهشت) محدود کرده است و این در حالیست که روسیه و هند محدودیت های ورود به این کشور را برای همه خارجیان به ترتیب تا اول مه (۱۲ اردیبهشت) تا ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) اعمال کرده اند.

در شرایطی که سفرهای هوایی از ابتدایی ترین راه ها برای گسترش ویروس کرونا است بیش از ۵۰ شرکت هواپیمایی تاکنون ترجیج داده اند پروازهای خود را به زمین بنشانند تا این که با هواپیماهای خالی از مسافر پرواز کنند.

انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی (IATA) کارتلی متشکل از حدود ۲۹۰ شرکت هواپیمایی یا ۸۲ درصد از کل ترافیک هوایی روز سه شنبه هفته جاری اعلام کرد که انتظار دارد درامد حاصل از مسافران پروازهای هوایی در سطح جهان کاهشی ۲۵۲ میلیارد دلاری داشته باشد که ۴۴ درصد کمتر از آمار سال گذشته است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان