arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۸۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۰۹ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۹

وضع مقررات سختگیرانه در ترکیه به خاطر کرونا / اردوغان تمام پروازهای خارجی را لغو کرد

رئیس جمهور ترکیه با صدور دستور لغو تمام پروازهای خارجی این کشور، از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند و مقررات محدودیت ترددهای درون شهری را نقض نکنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه شامگاه جمعه از وضع مقررات جدید و سخت‌تر برای مقابله با شیوع ویروس «کووید۱۹» در این کشور خبر داد.

اردوغان طی سخنرانی در استانبول با درخواست از مردم برای خارج نشدن از خانه‌های خود، گفت: «به دوره‌ای رسیده‌ایم که باید از خودگذشتگی‌های بیشتری برای فائق آمدن بر این بحران انسانی انجام دهیم... به دلیل اینکه تهدید پیش روی ما بسیار جدی است، ما نباید آرام بگیریم».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی با بیان اینکه ترکیه از نظر تأمین مواد دارویی و غذایی هیچ مشکلی ندارد، توضیح داد: «اگر تمام تدابیر بهداشتی را با دقت اجرا کنیم، انشالله به زودی بر این اپیدمی غلبه می‌کنیم... ما در مقایسه با جهان و نسبت به جمعیت خودمان، بیشترین تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه را در اختیار داریم».

رئیس‌جمهور ترکیه در توضیح مقررات جدید مقابله با ویروس کرونا در این کشور، با درخواست از مردم برای قرنطینه خانگی، اظهار داشت: «تمام پروازهای بین‌المللی تا اطلاع ثانوی تعلیق شدند... سفرهای درون شهری نیز منوط به مجوز مسئولان است».

اردوغان همچنین افزود: «تمام سواحل، تفرجگاه‌ها، پارک‌های جنگی و پیست‌های اسکی بسته می‌شوند و به کسی اجازه تجمع در این مناطق داده نمی‌شود.. ساعت کاری انعطاف‌پذیر با حداقل کارکنان در بخش خصوصی و دولتی اعمال می‌شود».

وی درباره تبعیت کردن همه مردم از این قوانین، تاکید کرد که به خاطر جان مردم و مخصوصا سالمندان، به هیچکسی اجازه نقض این مقررات را نداده و بهانه‌ای برای آن نمی‌پذیرند.

بر اساس آمار اعلامی، تا کنون در ترکیه ۵۶۹۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۹۲ فوتی بر اثر آن گزارش شده است.

منبع: فارس
نظرات بینندگان