arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۵ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۹

کاهش ۲۰۰۰ تومانی قیمت مرغ

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش حدودا ۲۰۰۰ تومانی قیمت مرغ خبر داد.وی ادامه داد: علت این کاهش قیمت نیز کاهش تقاضا و تولید زیاد است. البته همیشه در فروردین ماه با رکود بازار مواجه هستیم و امسال کرونا نیز در این رکود بی‌تاثیر نبوده است؛ به طوری که تقریبا تقاضا برای خرید مرغ ۵۰ درصد کاهش یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش حدودا ۲۰۰۰ تومانی قیمت مرغ خبر داد.

مهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قبل از عید مرغ با نرخ مصوب ۱۲ هزارو ۹۰۰ تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شد، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت مرغ در واحدهای صنفی به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده، که با کاهش قیمت حدودا ۲ هزار تومانی نسبت به قبل از عید مواجه هستیم.

وی ادامه داد: علت این کاهش قیمت نیز کاهش تقاضا و تولید زیاد است. البته همیشه در فروردین ماه با رکود بازار مواجه هستیم و امسال کرونا نیز در این رکود بی‌تاثیر نبوده است؛ به طوری که تقریبا تقاضا برای خرید مرغ ۵۰ درصد کاهش یافته است.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تصریح کرد: در فروردین ماه تقاضا برای ماهی هم کاهش می‌یابد و با گرم شدن هوا به حداقل مصرف خود می‌رسد؛ به طوری که می‌توان گفت تقریبا تقاضا برای ماهی از فروردین ماه به بعد همه ساله ۸۰ درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی است که براساس مشاهداتی میدانی مرغ در خرده فروشی‌ها در حال حاضر با قیمت حدود ۱۱ هزارتومان به فروش می‌رسد.

نظرات بینندگان