arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۸ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۹

سخنگوی ارتش: این نهاد تاکنون ۷ هزار تخت نقاهتگاهی در کشور برای بیماران کرونایی برپا کرده است

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با احتساب ۲ هزار تخت نقاهتگاهی که روز چهارشنبه در نمایشگاه بین المللی افتتاح کردیم مجموعاً بیش از ۷ هزار تخت نقاهتگاهی در مناطق مختلف استان‌ها، شهرها و پادگان‌ها ایجاد شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی با اعلام این خبر در گفت و گویی افزود: ارتش علاوه بر مأموریت ذاتی یعنی دفاع از استقلال و تمامیت ارضی نظام مقدس جمهوری اسلامی و تأمین امنیت مرزهای زمینی، هوایی و دریایی که بصورت شبانه روزی برای اجرای درست این مأموریت‌ها در تلاش است تا خللی در امنیت مرزها و استقلال کشور ایجاد نشود، در شرایط بحرانی و حوادث گوناگون نیز مانند مبارزه با شیوع ویروس کرونا بر اساس تکلیف انسانی و در راستای اجرای تدابیر و فرامین فرماندهی معظم کل قوا به پشتیبانی و حمایت از مردم شریف کشورمان می‌پردازد.

وی ادامه داد: ۳۲ بیمارستان ارتش هم برای خدمت رسانی به مردم و کسانی که مبتلا به کرونا شده اند و نیاز به بستری دارند، در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

سرتیپ تقی خانی اظهار کرد: در ورودی های ۲۱ استان و در مناطق مختلف اقدامات ضدعفونی و پایش سلامت مردم انجام شده است و در بیش از ۲۰۰ ایستگاهی که در نقاط مختلف برپا شده موضوع پایش سلامتی و خدمت رسانی به مردم در دست اجرا است.

وی با اشاره به تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده در مجموعه ارتش گفت: ارتش اقدامات دیگری از جمله تغییر خط تولید برخی کارخانه ها را در دستور کار قرار داده است، مثلا اگر کارگاه ها و کارخانه هایی را داشتیم که قبلا کارهای صنعتی انجام می‌داده و لباس نظامی تولید می‌کردند الآن برای تولید ماسک و لباس کادر پزشکی و پرستاری تغییر کاربری دادند. همچنین کارخانه هایی که قبلا کارهای خودکفایی شان در حوزه تولید ادوات و امکانات رزمی بوده است علاوه‌بر مأموریت تولیدات حوزه دفاعی، با برخی ابداعات و تغییرات در سامانه‌ها کمک کرده‌اند و علاوه‌بر آن، خودروهای تجهیزات جنگ نوین را پای کار آورده و برخی را برای رفع آلودگی و ضدعفونی محیط تجهیز کرده‌اند.

معاون فرهنگی و روبط عمومی ارتش با اشاره به برپایی نقاهتگاه ۲ هزار تخت خوابی توسط ارتش گفت: روز چهارشنبه شاهد یک اقدام بسیار خوب و بزرگ توسط نیروی زمینی ارتش بودیم که با دستور فرمانده کل ارتش و با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد و آن برپایی مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاهی ۲ هزار تخت خوابی در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران بود.

وی افزود: ان‌شاءالله روند به گونه‌ای پیش برود که از این نقاهتگاه استفاده نشود، ولی ارتش همواره بدترین شرایط را ترسیم و متناسب با آن آمادگی لازم را کسب می‌کند که در این زمینه نیز همان طور که امیر فرمانده کل ارتش عنوان کردند؛ این آمادگی هست که اگر لازم باشد در هر نقطه ای که ظرفیت آن ایجاب بکند مشابه این نقاهتگاه ۲ هزار تختخوابی ایجاد شود.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان