arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۰۰۶
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۲ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۹

لایو خبر - ۱۰ فروردین ۹۹

در «لایو خبر» مهمترین اخبار روز را به صورت لحظه به لحظه بخوانید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سیل در فارس 4 قربانی گرفت
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۳:۴۵
مدیر روابط عمومی اورژانس فارس گفت: صبح امروز دختر ۱۸ ساله‌ از عشایر گستویله از توابع بخش مرکزی زرین دشت به کنار رودخانه فصلی برای تماشای سیل رفته بود که بر اثر ریزش دیواره رودخانه در آب سقوط کرد. همچنین 3 نفر دیگر نیز در بالاده کازرون دچار غرق شدگی شدند.
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 700 هزار نفر گذشت
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۲:۱۸
آمارهای رسمی دولت‌ها در اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌۱۹) اکنون از مرز ۷۰۰هزار نفر عبور کرده است.
پایتخت روسیه برای پیشگیری از شیوع کرونا قرنطینه سراسری شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۲:۱۸
شهردار مسکو اعلام کرد در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی ساکنان این شهر باید از فردا تا اطلاع ثانوی خود را در خانه‌هایشان قرنطینه کنند و جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند.
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا: ممکن است مرگ ناشی از کرونا در آمریکا به 200 هزار نفر برسد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۱:۳۲
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هشدار داد که امکان دارد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به میلیون‌ها نفر برسند و مرگ ناشی از این ویروس نیز به 200 هزار نفر نیز افزایش یابد.
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا: ممکن است مرگ ناشی از کرونا در آمریکا به 200 هزار نفر برسد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۱:۳۲
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هشدار داد که امکان دارد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به میلیون‌ها نفر برسند و مرگ ناشی از این ویروس نیز به 200 هزار نفر نیز افزایش یابد.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در تهران: با این سطح همکاری مردم شیوع کرونا به این زودی خاتمه پیدا نمی‌کند / بیش از نیمی از مردم، کرونا را جدی نگرفته اند
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۱:۳۱
فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران تاکید کرد: برای فیصله یافتن کرونا باید سهم مداخلات و همکاری مردم در این زمینه افزایش یابد و بسته مداخلاتی قوی تری از گذشته اعمال شود.
ولایتی از کرونا بهبود یافت
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۰:۰۴
علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری که روز ۲۲ اسفند براثر ابتلا کرونا در قرنطینه خانگی بود، بهبود یافته و حال عمومی وی خوب است.
ولایتی از کرونا بهبود یافت
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۰:۰۴
علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری که روز ۲۲ اسفند براثر ابتلا کرونا در قرنطینه خانگی بود، بهبود یافته و حال عمومی وی خوب است.
دادستان کردستان: جرم هیچکدام از فراریان، عضویت در گروهک‌های معاند نیست
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۹:۴۵
دادستان مرکز استان کردستان گفت: در رسانه‌ها و شبکه‌های معاند نظام عنوان شده که تعدادی از زندانیان متواری زندان سقز عضو گروهک‌های ضدانقلاب بوده‌اند که این ادعا، کذب محض است.
حمله وسیع موشکی و پهپادی یمن به عمق خاک عربستان
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۸:۲۲
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای از بزرگترین حمله پهپادی و موشکی به تأسیسات سعودی در عمق خاک عربستان خبر داد.
سخنگوی قوه قضاییه: حسن رفتار شاخص اصلی مرخصی زندانیان است / تمدید مرخصی کلیه زندانیان تا پایان فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۸:۱۴
سخنگوی قوه قضاییه توضیحاتی را درباره شرایط جدید مرخصی برای زندانیان ارائه داد و گفت: شاخص اصلی برای مرخصی زندانیان حسن رفتار زندانیان است؛ چه در دوره تحمل حبس و چه در ایام مرخصی، رفتار زندانیان توسط ضابطین بطور مستمر مورد رصد و پایش قرار میگیرد.
جهانپور: تفاوت‌‌های ایمنی و ژنتیکی علت شدت متفاوت بروز کرونا/ حکومت نظامی امری نامطلوب و غیرممکن است
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۸:۰۴
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه علت مرگ کودک فوت شده بر اثر کرونا، بیماری‌‌های زمینه‌‌ای بوده‌‌ است، گفت: تفاوت‌‌های ایمونوژنتیکی باعث تفاوت در شدت بروز علائم بیماری کرونا می‌‌شود؛ اعمال حکومت نظامی، نامطلوب و غیرممکن است.
ساخت و بهره برداری از دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) در کشور
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۶:۴۵
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ساخت و بهره برداری دستگاه‌ ونتیلاتور مراقبت ویژه به عنوان مهمترین تجهیز مقابله با ویروس کرونا در انواع مختلف در داخل کشور و به همت شرکت‌های دانش ‌بنیان، خبر داد.
ساخت و بهره برداری از دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) در کشور
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۶:۴۵
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ساخت و بهره برداری دستگاه‌ ونتیلاتور مراقبت ویژه به عنوان مهمترین تجهیز مقابله با ویروس کرونا در انواع مختلف در داخل کشور و به همت شرکت‌های دانش ‌بنیان، خبر داد.
ثبت پایین‌ترین قیمت مرغ در ۱۶ ماه گذشته
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۳۶

مرغ تازه در میادین میوه و تره بار به پایین‌ترین قیمت خود در ۱۶ ماه گذشته یعنی از آذر ۹۷ تا به امروز رسید. در حال حاضر قیمت مرغ کامل تازه در میادین میوه و تره بار در بسته‌بندی کیسه نایلونی، هر کیلوگرم ۹۹۷۰ تومان و مرغ کامل تازه در بسته‌بندی بشقابی، هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

فتوای آیت الله سیستانی درباره متوفیان کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۳۵

آیت الله سید علی سیستانی به سوالاتی که درباره متوفیان کرونا به دفتر او ارسال شده بود، پاسخ داد. در این پاسخ ها که در قالب بیانیه ای از سوی دفتر آیت الله سیستانی صادر شده، تاکید شده است که باید غسل، حنوط، کفن و موارد مربوطه با رعایت جوانب احتیاط انجام گیرد. در این فتاوا آمده است که در صورتی که امکان غسل وجود نداشته باشد، به تیمم اکتفا شود و در صورتی که تیمم هم امکان نداشته باشد و یا مقامات کشور مانع آن شوند، میت بدون غسل و تیمم دفن گردد.

جلوگیری از ادامه سفر ۴۳۵۰ خودرو / ۲۷۱ خورد‌رو جریمه شدند
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۳۲

استاندار تهران گفت: با توجه به اجرای طرح ممنوعیت‌های تردد از ادامه سفر ۴۳۵۰ خودرو از ۸ فروردین تاکنون جلوگیری شد. انوشیروان محسنی بندپی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۱ فقره جریمه برای خودرو‌های متخلف صادر شده است و تاکنون تلاش کرد‌ه‌ایم خودرویی را توقیف نکنیم. استاندار تهران بیان داشت: جریمه این خودرو‌ها ۵۰۰ هزار تومانی است و تاکنون در مجموع ۲۷۱ برگ جریمه برای خودرو‌های متخلف در طرح ممنوعیت تردد صادر شده است.

روحانی: آنهایی که ممکن است تا دو سه ماه آینده مقامی پیدا کنند، خواهش می‌کنم کمک کنند
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۳۰

رئیس جمهور گفت: در مقابله با کرونا تصمیمی اتحاذ نشد مگر اینکه مورد تأیید کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا باشد. اگر آنها گفتند که باید اماکن مقدسه تعطیل شود، ما قبول کردیم یا اگر گفتند نمازهای جمعه و مراسم‌های شادی و غم تعطیل باشد، تمهیدات لازم را برقرار کردیم. هر آنچه متخصصین ما گفتند، حمایت کردیم. روحانی با بیان اینکه «تصمیمات ما با اتفاق آراء اتخاذ شده است» گفت: از همه آنهایی که بیرون صحنه تصمیم‌گیری هستند که البته ممکن است مقامی داشته باشند یا دو سه ماه آینده مقامی پیدا کنند خواهش می‌کنم که کمک کنند. شرایط ما شرایط مرید جمع‌کردن نیست. شرایط ما شرایط جنگ سیاسی نیست. ما بحث حزبی، قومیتی و حتی ملیتی نداریم. کرونا، مسئله گسترده جهانی است ما می‌خواهیم از این مسئله عبور کنیم.

حذف ۱۷ دقیقه از صحبت‌های بنیامین بهادری در «دورهمی»
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۹

بعد از مهران مدیری که دو شب قبل به ممیزی برنامه «دورهمی» اعتراض کرده بود این بار بنیامین بهادری با به اشتراک گذاشتن این صحبت ها با هشتگ «سانسور» و نوشتن «این درد مشترک» از سانسور صحبت‌هایش در «دورهمی» خبر داد. بهمن بابازاده خبرنگار موسیقی این سانسور را شامل ۱۷ دقیقه از صحبت‌های بنیامین عنوان کرده است.

جزئیات حادثه زندان همدان
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۷

حسن خانجانی دادستان همدان گفت: زندان همدان پس از درگیری دیشب تحت کنترل است و هیچیک از زندانیان از زندان همدان فرار نکرده‌اند. او با بیان اینکه بیشتر اعتراض زندانیان به مرخصی آنها به دلیل بیماری کرونا بوده است افزود: در این اتفاق تعدادی پتو به آتش کشیده شد اما در ادامه با همکاری زندانیان در خاموش کردن آتش اتفاق خاصی رخ نداد. او با بیان اینکه این اتفاق بعدازظهر دیروز رخ داد و تا عصر پایان یافته بود، گفت: اینکه گفته می‌شود تعدادی از زندانیان فرار کرده‌اند و اتفاق منجر به درگیری مسلحانه شده کذب محض است که برخی خبرگزاری ها با انتشار اخبار کذب دنبال نا آرامی در منطقه و افکار عمومی هستند.

توضیحات نوبخت درباره اعمال نشدن افزایش ۵۰ درصدی حقوق بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۰

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه اینستاگرام خود درباره چرایی پرداخت نشدن ۵۰ درصدی افزایش حقوق به بازنشستگان توضیح داد: پیشنهادی به دولت آمد که منابع مالی برای اعمال این افزایش وجود داشته باشد . او با بیان اینکه حقوق بازنشستگان تا سقف ۲.۸ میلیون تومان افزایش می یابد، گفت: بیش از ۷۰۰ هزار تومان به حقوق برخی بازنشستگان افزوده خواهد شد.

آزادی موقت نازنین زاغری تا ۱۸ آوریل تمدید شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۱۶

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، زندانی دوتابیعتی روز یکشنبه با اعلام خبر تمدید آزادی موقت زاغری تا ۱۸ آوریل مدعی شد که پرونده این زندانی ایرانی‌-انگلیسی برای بررسی احتمال عفو به دادستان عمومی ارسال شده است.

میرسلیم: حیف که تحریم‌ها نمی‌گذارد به مردم مستضعف آمریکا کمک کنیم
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۳:۴۱

سیدمصطفی میرسلیم، منتخب اصولگرای مجلس یازدهم و یکی از گزینه های ریاست این مجلس در توئیتر خود نوشته است: «ما با مردم مستضعف آمریکا که در اثر کمبود امکانات گرفتار بحران کرونا شده اند اظهار همدردی می کنیم ولی حیف که تحریمهای ظالمانۀ دولت کینه توز آمریکا مانع کمک رسانی ما می شود.»

آنچه گذشت
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۲:۲۶

مهمترین اخبار روز گذشته را از اینجا بخوانید.

نظرات بینندگان