arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۸ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۹

شاخص بورس بیش از 13 هزار واحد رشد کرد

شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۱۳ هزار و ۱۳۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۴۵ هزار و ۶۶۱ واحد رسید. براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۵۶۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۸ هزار و ۳۱۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و ۲۸۹ واحد رشد به ۱۹۳ هزار و ۹۸۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۵۱۹ واحد افزایش به ۱۲۹ هزار و ۵۶ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۲۹ هزار و ۹ واحد افزایش به رقم ۶۹۹ هزار و ۵۳۵ واحد رسید، شاخص بازار اول ۹ هزار و ۴۸۶ واحد و شاخص بازار دوم ۲۶ هزار و ۹۹۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۷۱ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۲۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۱۱ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۴۹۲ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۴۱۹ واحد و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۱۲ واحد. بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۱۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۲ واحد، معدنی املاح ایران (شاملا) با ۲۱ واحد و آلومینیوم ایران (فایرا) با ۱۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، گلوکوزان، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سالمین، فوباد مبارکه اصفهان و بانک صادرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۹۴۵ میلیون برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۶۰۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۵۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال هفت هزار و ۱۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۳۰۶ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۰ هزار و ۶۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

بیشترین تاثیر مثبت را در بین تمامی نمادها، نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، فرابورس ایران (فرابورس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) بر شاخص این بازار داشتند.

نماد قند شیروان قوچان و بجنورد (قشیر)، دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، صنعت روی زنگان (زنگان) و پالایش نفت لاوان (شاوان) هم مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان