arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۲۱ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۹

86 کارمند سازمان ملل به کرونا مبتلا شدند

سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد که شمار ۸۶ نفر از کارکنان این سازمان بین المللی در سرتاسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل در سخنانی در ژنو گفت: بیشتر کارمندان آلوده شده به کرونا در منطقه اروپا هستند، اما کارمندانی در آفریقا، آسیا، خاورمیانه و ایالات متحده نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.

دوجاریک افزود: برای کاهش احتمال انتقال این ویروس اکثریت قریب به اتفاق کارمندان سازمان ملل از خانه کار می‌کنند.

وی گفت: در مقر سازمان ملل در نیویورک به طور روزانه کارکنان در یک روز عادی حدود ۱۱ هزار بار تردد می‌کنند اما تعداد ترددها در روز جمعه تنها به ۱۴۰ بار رسید.

به گفته سخنگوی سازمان ملل، تعداد کارمندان دفتر سازمان ملل از حدود چهار نفر در روز عادی به حدود ۷۰ نفر در روز پنجشنبه کاهش یافته است.

وی گفت که در وین بیش از ۹۷ درصد کارمندان سازمان ملل اکنون از راه دور کار می‌کنند و در آدیس آبابا، اتیوپی، ۹۹ درصد از کارمندان از خانه کار می‌کنند.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

نیویورک مقر سازمان ملل با بیش از ۵۹ هزار نفر مبتلا به کرونا، بیشترین آمار مبتلایان در آمریکا را به خود اختصاص داده است؛ تاکنون ۹۶۶ نفر در این ایالت جان خود را در اثر ابتلا به کووید۱۹ از دست داده‌اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر آمریکا نیز به بیش از ۱۴۲ هزار مورد و جانباختگان آن نیز نزدیک به دو هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان