arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۰۹ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۹

هنگ کنگ خاطیان مقررات قرنطینه کرونا را به زندان انداخت

هنگ کنگ برای اولین بار از زندانی کردن چندین نفر در این منطقه که مقررات قرنطینه پس از شیوع کرونا را نقض کرده اند، خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایرنا تلویزیون فونیکس روز سه شنبه گزارش کرد: کسانی که مرتکب تخلف شده و مقررات را نقض کنند بر اساس قوانین موجود به زندان خواهند افتاد و یا جریمه خواهند شد.

گزارش تاکید می کند که دستکم ۳ نفر در این منطقه بر اساس اعلام دولت محلی به زندان افتاده اند که هر سه نفر مقررات ذی ربط را زیر پا گذاشته اند این سه نفر متهم هستند که از تدابیر قرنطینه در هنگ کنگ سرپیچی کرده و از مکان های ایزوله که برای آنها در نظر گرفته شده بود، متواری شده اند.

یکی از این افراد دستکم به ۱۰ روز و دیگری نیز به ۶ هفته حبس محکوم شده است برای نفر سوم ۹ هفته زندان در نظر گرفته شده است.

مسئولان قضایی هنگ کنگ می گویند که این افراد ضمن نقض مقررات، بسیار خودخواهانه و غیرمسئولانه رفتار کرده و جامعه هنگ کنگ را به خطر انداخته اند.

دولت هنگ کنگ در بیانیه ای پس از صدور احکام از دستگاه قضایی حمایت کرد و افزود: «هیچ گونه تخطی از مقررات قرنطینه که جان مردم را تهدید می کند، تحمل نخواهد شد».

کسانی که وارد هنگ کنگ می شوند باید برای ۱۴ روز قرنطینه شوند ناقضان مقررات قرنطینه در این منطقه ممکن است به ۶ ماه حبس و پرداخت ۳ هزار و ۲۰۰ دلار جریمه محکوم شوند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان