arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۴۳۶
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۶ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۹

تعویق یک‌ساله بازی‌های المپیک توکیو قطعی شد

رییس کمیته بین المللی المپیک در نامه‌ای به کمیته ملی المپیک ایران از تعویق یک‌ساله زمان بازی‌های المپیک توکیو خبر داد. در این نامه آمده است: بعد از تماس تلفنی با آقای موری یوشیرو، ریِیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک، به اطلاع می‌رساند که تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک توکیو۲۰۲۰ از ۲۳جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ تعیین گردید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک در نامه خود از تغییر زمان بازی های المپیک توکیو و تعویق یک ساله آن خبر داده است.

در این نامه که خطاب به کمیته ملی کشورهای مختلف است آمده است: بعد از تماس تلفنی با آقای موری یوشیرو، ریِیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک، به اطلاع می‌رساند که تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک توکیو۲۰۲۰ از ۲۳جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ تعیین گردید.

این تصمیم پس از درخواست‌های متعدد و بعد از کنفرانس روز پنچ شنبه گرفته شد که از ما خواسته بودید تا دراسرع وقت نسبت به تعیین زمان جدید بازی‌ها اقدام نماییم. امیدوارم از اینکه ما بدون مشورت مستقیم با شما و تحت فشار زیاد شرایط حاکم، اینچنین تصمیمی گرفتیم ناراحت نشده باشید.

وی از تمامی فدراسیون‌های بین المللی، کمیته‌ها و شوراهای المپیک قاره‌ای و همچنین کمیته برگزاری بازی‌ها بخاطر حمایت بسیارشان تشکر کرد و افزود: پس از این اعلام، من اطمینان دارم که با تلاش و همکاری شما می‌توانیم براین چالش بی سابقه غلبه نماییم. اکنون بشریت در تونل تاریکی گرفتار شده که مشعل بازی‌های المپیک می‌تواند روشنایی انتهای این تونل باشد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان