arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۹ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
پیام امام به مناسبت پیروزی در همه‌پرسی ۱۲ فروردین؛

صبحگاه ۱۲ فروردین روز نخستین حکومت الله است

من در این روز مبارک روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت، جمهوری اسلامی ایران را اعلام می‌کنم. به دنیا اعلام می‌کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندومی سابقه ندارد. که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق‌ها هجوم آورده و رای مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله‌دان تاریخ دفن کنند./ صبحگاه ۱۲ فروردین که روز نخستین حکومت الله است از بزرگ‌ترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگهدارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صبحگاه ۱۲ فروردین روز نخستین حکومت الله است

سرویس تاریخ «انتخاب»: روزهای دهم و یازدهم فروردین ۱۳۵۸ همه‌پرسی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و بر پایه نتایج اعلام‌شده در روز یکشنبه ۱۲ فروردین، ۹۸.۲ واجدان شرایط به برقراری نظام جمهوری اسللامی ایران رای «آری» دادند. در این روز امام خمینی به مناسبت پیروزی در این رفراندوم پیامی خطاب به ملت ایران صادر کردند. متن این پیام که در روزنامه اطلاعات مورخ همین روز منتشر شد به این شرح بود:

بسمه‌الله الرحمن الرحیم

و نرید ان نمن علی‌الذین استضعفوا فی‌الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین و صدق اله العظیم

من به ملت بزرگ ایران که در طول تاریخ شاهنشاهی که با استکبار خود آنان را خفیف شمردند و بر آنان کردند آن‌چه کردند صمیمانه تبریک می‌گویم.

خداوند تعالی بر ما منت نهاد و رژیم استکبار را با دست توانای خود که قدرت مستضعفین است درهم پیچید و ملت عظیم ما را ائمه و پیشوای ملت‌های مستضعف نمود و با برقراری جمهوری اسلامی وراثت حقه را بدانان ارزانی داشت.

من در این روز مبارک روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت، جمهوری اسلامی ایران را اعلام می‌کنم. به دنیا اعلام می‌کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندومی سابقه ندارد. که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق‌ها هجوم آورده و رای مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله‌دان تاریخ دفن کنند. من از این همبستگی بی‌مانند که جز مشتی ماجراجو و بی‌خبر از خدا همه و همه به ندای آسمانی «وعتصمو بحبل‌الله جمیعا» لبیک گفتند و با تقریبا «اتفاق آرا» به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند، تقدیر می‌کنم. مبارک باد بر شما روزی که پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنج‌های طاقت‌فرسا، دشمن غول‌صفت و فرعون زمان را از پای درآوردید و با رای قاطع به جمهوری اسلامی، حکومت عدل الهی را اعلام نمودید. حکومتی که در آن جمع اقضار ملت با یک چشم دیده می‌شوند و نور عدالت الهای بر همه و همه به یک طور می‌تابد و باران رحمت قرآن و سنت بر همه کس به یکسان می‌بارد. مبارک باد شما را چنین حکومتی که در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترک و فارس و لر و کرد و بلوچ مطرح نیست. همه برادر و برابرید، فقط و فقط کرامت در پناه تقوی، و برتری به اخلاق فاضله و اعمال صالحه هست.

مبارک باد بر شما روزی که در آن تمام اقشار ملت به حقوق حقه می‌رسد. فرقی بین زن و مرد و اقلیت‌های مذهبی و دیگران در اجرای عدالت نیست. طاغوت دفن شد و طغیان و سرکشی به دنبال او دفن می‌شود و کشور از چنگال دشمن‌های داخلی و خارجی و چپاولگران و غارت‌پیشگان نجات یافت.

اینک شما ملت شجاع پاسدارن جمهوری اسلامی هستید. اینک شما هستید که باید این ارث الهی را با قدرت و قاطعیت حفظ کنید و نگذارید بقایای رژیم متعفن که در کمین نشسته‌اند و به طرفداران دزدان بین‌المللی و نفت‌خواران مفت‌خوار، در بین صفوف فشرده شما رخنه کنند. اینک شمایید که باید مقدرات خود را به دست بگیرید و مجال به فرصت‌طلبان ندهید و با قدرت الهی که مظهر آن جماعت است قدم‌های بعدی را بردارید و با فرستادن طبقه فاضله و امنای خود در مجلس موسسان، قانون اساسی جمهوری اسلامی را به تصویب رسانیده و همان‌طور که با عشق و علاقه به جمهوری اسلامی رای دادی به امنای امت رای دهید تا مجالی برای بداندیشان نماند.

صبحگاه ۱۲ فروردین که روز نخستین حکومت الله است از بزرگ‌ترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگهدارند. روزی که کنگره‌های قصر ۲۵۰۰ سال حکومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین که حکومت خداست به جای آن نشست.

هان ای ملت عزیز، که با خون جوانان خود حق خود را به دست آوردید، این حق را عزیز بشمرید و از آن پاسداری کنید و در تحت لوای اسلام و پرچم قرآن، عدالت الهی را با پشتیبانی خود اجرا نمایید. من با تمام قوا در خدمت شما که خدمت به اسلام است، این چند روز آخر عمر را می‌گذرانم و از ملت انتظار آن دارم که با تمام قوا از اسلام و جمهوری اسلامی پاسداری کنند. من از دولت‌ها می‌خواهم که بدون وحشت از غرب و شرق، با استقلال و فکر و اراده باقی‌مانده رژیم طاغوت را که آثارش در تمام شئون کشور ریشه دارد پاک‌سازی کنند و فرهنگ و دادگستری و سایر وزارت‌خانه‌ها و ادارات که با فرم غربی و غرب‌زدگی برپا شده است به شکل اسلامی متحول کنند و به دنیا عدالت اجتماعی و استقلال فرهنگی و اقتصادی و سیاسی را نشان دهند. از خداوند تعالی عظمت و استقلال کشور و امت اسلامی را خواستارم.

نظرات بینندگان